http://www.ifat.de/
RECOBAL

MŽP: Žiadna oficiálna koncepcia odpadového hospodárstva zatiaľ nie je

Štúdia „Environmentálne smerovanie odpadového hospodárstva“ od autora Ing. Mikuláša Eleka je iniciatívnym materiálom, ktorý vzhľadom na odbornú prepracovanosť ministerstvo zaradilo medzi ostatné predložené alternatívy a bude ho posudzovať.

MŽP: Žiadna oficiálna koncepcia odpadového hospodárstva zatiaľ nie je

Ilustračné foto © Panoramio.com

Tak včera reagovalo ministerstvo životného prostredia prostredníctvom hovorkyne Beatrice Hudákovej na informáciu, či materiál vznikol na objednávku MŽP SR. Ministerstvo zároveň uviedlo, že tento dokument neprezentuje oficiálnu koncepciu ministerstva, nakoľko žiadna oficiálna koncepcia ministerstva doposiaľ nie je. „Je to jedna z mnohých alternatív, ktorá má komplexný charakter fungovania odpadového hospodárstva, a preto sa ňou ministerstvo zaoberá.“, uvádza na margo uvedeného materiálu ministerstvo.


Štúdia pre ministerstvo navrhuje recyklovať Recyklačný fond


V súvislosti s autorstvom materiálu sa meno, ktoré je totožné s menom autora štúdie, vyskytuje v obchodnom a živnostenskom registri na internete viackrát, vždy v súvislosti s pôsobením v niekoľkých firmách z Dunajskej Stredy. Ani jedna z nich však nie je známa pôsobením v oblasti odpadového hospodárstva. Ministerstvo reaguje tým, že pre posudzovanie váhy dokumentu bude najdôležitejším kritériom obsah a nie skúmanie (odbornej spôsobilosti) autorov iniciatívneho materiálu.


Diskusia (3)

 1. Marek H14.10.2011 (08:02)
  Snáď len ešte vypustiť slovíčko "zatiaľ".
  Akýkoľvek ďalší komentár je zbytočný...
 2. chlebar14.10.2011 (08:58)
  TS MŽP, 07.10.2011 : J.Nagy - Nový zákon o odpadoch bude hotový do konca tohto roka.

  Nevadí, že žiadna oficiálna koncepcia neexistuje. Do konca roka sa (niekto) niečo vymyslí...

 3. PeterG17.10.2011 (10:52)
  MŽP SR už rok spracováva návrh nového zákona o odpadoch bez akejkoľvek koncepcie? Ak máme takýchto "odborníkov" v oblasti životného prostredia potom sa nečudujme ako vyzerajú aj iné zákony.

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.Mohlo by vás zaujímať

Kde končí elektroodpad z USA? Výskum odhalil toky odpadu pomocou GPS

Kde končí elektroodpad z USA? Výskum odhalil toky odpadu pomocou GPS

Vyradené tlačiarne, počítačové monitory či telefóny dostali čipy, ktoré zachytávali ich pohyb po svete. Nezisková organizácia Basel Action Network (BAN) po dvojročnom výskumnom projekte zverejnila správu, podľa ktorej veľká časť elektronického odpadu namiesto recyklácie putuje z USA do zahraničia.

Ťahač pokazených vozidiel volí Trumpa, auto podporovateľke Sandersa neodtiahol

Ťahač pokazených vozidiel volí Trumpa, auto podporovateľke Sandersa neodtiahol

Vozidlá poškodené v autonehodách odváža na zošrotovanie alebo opravy denne. Keď mal však odtiahnuť označené nálepkou ľavicového kandidáta, ktorý bojuje o nomináciu Demokratickej strany, vodičke s telesným postihnutím povedal nie. Predvolebná kampaň sa v USA polarizuje už počas primárok.

Inšpektori udelili vlani pokuty za necelých 800 tisíc eur

Inšpektori udelili vlani pokuty za necelých 800 tisíc eur

Slovenská inšpekcia životného prostredia vykonala minulý rok 3 526 kontrol a uložila 612 pokút, ktorých celková suma dosiahla 789 378 eur. Vyplýva to z výročnej správy spoločnosti za rok 2015, ktorú zverejnila tento týždeň.