http://www.naturpack.sk
MEVA SK
INISOFT

Fotoreportáž: OLO oslávilo 25 rokov

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) oslávila cez víkend 25. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa v sobotu 9. 9. 2017 otvorili dvere bratislavskej spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle pre verejnosť. Nechýbal ani program v bratislavskom Auparku.

Fotogaléria: OLO oslávilo 25 rokov

Foto: Odpady-portal.sk

  • Trh
  • 11.09.2017
  • (rak)

Podujatie v obchodnom centre oficiálne otvoril primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal spolu s riaditeľom spaľovne odpadu Marekom Belákom. Počas dňa sa hovorilo o ekológií, triedení, spracovaní odpadu, ale aj o všetkom, čím spoločnosť OLO prešla za 25 rokov.

Návštevníci sa tak mohli dozvedieť, že spoločnosť OLO vykonala 62 miliónov obslúh, zamestnala viac ako 2 000 zamestnancov, najazdilo sa 1,2 miliardy kilometrov a v spaľovni sa spálilo asi 3 milióny ton odpadu.

Počas podujatia nechýbala ani prehliadka pravého smetiarskeho auta, smetiarska fotobúdka, jazda na mini autíčkach, či koncerty slovenských skupín Le Payaco, Peter Bič Project a detskej skupiny Paci Pac.

Skupina Rytmika s bubnovou šou nielen na odpade dokázala, že prázdne kontajnery a ďalší odpad sa dajú využiť aj netradične. Malí aj veľkí návštevníci si pozreli cirkusové a akrobatické vystúpenia, zúčastnili sa cirkusových workshopov a svojich majiteľov si našli aj atraktívne ceny - detské elektrické autíčko BMW X6, detské elektrické autíčko Ford Ranger Wildtrak, detská elektrická štvorkolka Offroad, či darčekové balíčky OLO.

Veľký úspech mal aj deň otvorených dverí v spaľovni odpadu vo Vlčom hrdle. Na exkurzie, ktoré prebiehali od 9.00 do 15.00 hod. sa bolo potrebné vopred prihlásiť. Jednotlivé časy exkurzií však boli obsadené pár dní po ich zverejnení na webstránke www.olo.sk.

Takmer 500 návštevníkov si mohlo pozrieť celý proces energetického zhodnotenia komunálneho odpadu, jediné výchovno–vzdelávacie environmentálne OLO centrum v Bratislave, kde sa dozvedeli viac informácií o triedení odpadu.

Pozrite si galériu zo spaľovne odpadu:

V učebni OLO

OLO učebňa pre deti

V spaľovni odpadu OLO

Plameň horiaceho odpadu v spaľovni

Ing. Anna Rothbergová, environmentalistka OLO

Anna Rothbergová

Drvenie odpadu

Elektráreň, v ktorej OLO vyrába elektrinu z odpadu

Elektráreň OLO

Ing. Anna Rothbergová, environmentalistka OLO

Ing. Anna Rothbergová, environmentalistka OLO

Podujatie v Auparku v Bratislave

OLO v Auparku


Mohlo by vás zaujímať

Fotoreportáž: Zero waste na Dobrom trhu

Fotoreportáž: Zero waste na Dobrom trhu

Cieľom organizátorov Dobrého trhu, ktorý sa uskutočnil 15. septembra na Panenskej ulici v Bratislave, bolo dosiahnuť, aby návštevníci nenašli žiaden plastový tanier, pohár či vidličku.

Mobilný univerzálny drvič si poradí s každým odpadom

Mobilný univerzálny drvič si poradí s každým odpadom

Zariadenie spoločnosti UNTHA dokáže komunálny, priemyselný aj stavebný odpad premeniť na alternatívne palivo pre spaľovne.

Pozvánka na konferenciu: PRIEMYSELNÉ EMISIE 2017

Pozvánka na konferenciu: PRIEMYSELNÉ EMISIE 2017

Konferencia sa uskutoční v dňoch 10. - 11. októbra 2017 v Chopin Hotel v Bratislave.