http://www.naturpack.sk
MEVA SK
INISOFT

Podzemné kontajnery majú čoraz viac záujemcov

Zariadenia od českého výrobcu MEVA získavajú popularitu aj na Slovensku.

Podzemné kontajnery majú čoraz viac záujemcov

Podzemné kontajnery MEVA | Foto: Odpady-portal.sk

  • Trh
  • 06.10.2017
  • Radovan Kazda

Na Dni komunálnej techniky predstavila spoločnosť MEVA SK, ktorá zastupuje českého výrobcu MEVA, podzemné kontajnery z jeho výrobného portfólia.

V Moldave nad Bodvou prebieha už v súčasnosti už druhá inštalácia podzemných kontajnerov. „Vyplýva to zo spokojnosti nielen samotného užívateľa, teda mesta, ale aj obyvateľov Moldavy,“ hovorí pre Odpady-portal.sk konateľ spoločnosti Ing. Tomáš Jarco. Občania hodnotia pozitívne najmä zminimalizovanie neporiadku okolo kontajnerov a estetiku takéhoto riešenia.

V Moldave tak pribudnú ďalšie dve stojiská po päť kontajnerov na komunálny odpad a separovaný zber. Dodávateľ má rozpracovaných niekoľko ďalších projektov inštalácií. „Záujem o kontajnery je pomerne veľký, samozrejme, vždy to súvisí s možnosťami jeho prefinancovania,“ vysvetľuje T. Jarco.

podzemný kontajner

Jednu z noviniek v produktovom portfóliu spoločnosti MEVA SK
- chytrý odpadkový kôš - predstavila firma v máji.

K dodávke podzemného kontajnera poskytuje MEVA SK záručný aj pozáručný servis. U týchto zariadení je totiž potrebné raz ročne vykonať servisnú prehliadku, ktorá je pre funkčnosť zariadenia nevyhnutná.

Výber kompostéra je základom

Nový zákon o odpadoch zaviedol tiež povinnosť odkláňania biologického odpadu od skládkovania, v dôsledku ktorého začal intenzívne rásť aj záujem obcí a obyvateľov o kompostovanie.

MEVA SK reagovala na rastúci dopyt rozšírením svojej ponuky kompostérov. „Pri rozširovaní ponuky sme sa tentoraz orientovali najmä na kvalitnejšie kompostéry, pretože životnosť takýchto kompostérov môže byť aj pätnásť rokov. Vychádzame z toho, že ak sa niekto rozhodne investovať do kompostovacieho zariadenia, má sazmorejme záujem, aby mu vydržalo čo najdlhšie,“ upresňuje T. Jarco.

Pri výbere kompostérov poskytuje gemerský dodávateľ obciam aj konzultačnú pomoc. Pe to, aby bola investícia nákladovo efektívna, treba vedieť správne nastaviť kvalitu a veľkosť kompostérov a vedieť s nimi správne pracovať. „Vo firme máme špecialistov, ktorí sú vždy pripravení poradiť. Správny výber je totiž alfou a omegou každého projektu kompostovania,“ uzatvára konateľ.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v októbri 2017

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v októbri 2017

Prinášame vám súhrn evidenčných a ohlasovacích povinností v odpadovom hospodárstve v októbri 2017, ktoré musí dodržiavať držiteľ odpadu, sprostredkovateľ alebo obchodník.

V Bratislave pribudli ďalšie polopodzemné kontajnery

V Bratislave pribudli ďalšie polopodzemné kontajnery

V poradí už druhé stanovište polopodzemných kontajnerov v Bratislave otvoril v stredu Ivo Nesrovnal, spolu so starostom mestskej časti Bratislava - Vrakuňa Martinom Kurucom a riaditeľom závodu Odvoz odpadu spoločnosti OLO Milanom Pilátom.

Pozvánka: Československá ENVIROnmentálna konferencia

Pozvánka: Československá ENVIROnmentálna konferencia

(17. 10. 2017 - Aktualizovaný program konferencie) Druhý ročník Československej environmentálnej konferencie – ENVIRO 2017 sa uskutoční 25. – 27. 10. 2017 v Hoteli SOREA MÁJ v Liptovskom Jáne.