Dvořák Hager & Partners
REDOX
INISOFT

Trenčín má nový zberný dvor. Zvýši tým dostupnosť severu mesta

V krajskom meste vsadili na dobrú dostupnosť zberných miest pre občanov i napriek vyšším nákladom na ich prevádzku.

Trenčín má nový zberný dvor. Zvýši tým dostupnosť severu mesta

Foto: Odpady-portal.sk

Zámer vybudovania zberného dvora vznikol na spoločných rokovaniach medzi mestom Trenčín a spoločnosťou Marius Pedersen. Ich cieľom bolo priblížiť služby odberu odpadov k občanom mestskej časti Sever v oblasti nakladania s odpadmi pre mesto Trenčín.

Zberný dvor začali budovať v druhej polovici roka 2017 a dňa 21.12.2017 bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Od 9.1.2018 je miesto otvorené pre verejnosť.

Celkové náklady na vybudovanie nového dvora dosiahli 73 tisíc eur a je v prevádzke od pondelka do soboty. Prijíma všetky odpady, ktoré sú štandardom pre zberné dvory, od biologicky rozložiteľného odpadu cez veľkoobjemné materiály, elektroodpad, triedené zložky komunálneho odpadu až po nebezpečné odpady.

Oliver Šujan

Oliver Šujan | Foto: Odpady-portal.sk

Generálny riaditeľ spoločnosti Marius Pedersen Oliver Šujan ocenil pri otvorení najmä bezproblémové konanie s mestským úradom, okresným úradom a regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

V Trenčíne pribudol už tretí zberný dvor, ďalšie sú na Soblahovskej a Zlatovskej ulici. Zberová spoločnosť aj primátor mesta Richard Rybníček považujú túto kapacitu už za dostatočnú.

Mestá a zberové spoločnosti pristupujú k rozmiestneniu zberných dvorov rôzne. V Trenčíne je dostupnosť prevádzok na úrovni najlepších krajských miest, zodpovedá približne Nitre, ktorá má šesť zberných dvorov.

Naopak polmiliónová Bratislava má iba jeden zberný dvor na okraji východnej časti mesta.

Časť portfólia kontajnerov na komunálny odpad v Trenčíne | Foto: Odpady-portal.sk

Richard Rybníček tiež vyzdvihol profesionálnu spoluprácu so zberovou spoločnosťou. „Marius Pedersen je pevnou súčasťou života mesta a v tejto oblasti patrí firma k najlepším v celej krajine. Tretím zberným dvorom vzrástol komfort pre obyvateľov, takže každá mestská časť už má podobné stredisko,“ priblížil.

Richard Rybníček

Richard Rybníček | Foto: Opady-portal.sk

Zberný dvor v Trenčíne sa nachádza v mestskej časti Sever na ulici K zábraniu, pri nákladnej vrátnici spoločnosti Trens, a rozkladá sa na ploche cca 670 m2. Slúži výhradne obyvateľom Trenčína.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Minister chce monopolizovať trh s OZV

Minister chce monopolizovať trh s OZV

László Sólymos uvažuje zrušiť súťaž organizácií zodpovednosti výrobcov a cenotvorbu za plnenie služieb pre výrobcov ponechať na monopolnú agentúru.

Nepoužitých liekov vraciame do lekární čoraz viac. Vlani to bolo 133 ton

Nepoužitých liekov vraciame do lekární čoraz viac. Vlani to bolo 133 ton

Objem nepoužitých liekov, ktoré ľudia na Slovensku vracajú do lekární, rastie. Nebezpečný odpad končí v spaľovniach. V ktorých mestách odovzdávame najviac liekov?

Nový bioplast ako lepšia náhrada za PET bude na trhu o pár rokov

Nový bioplast ako lepšia náhrada za PET bude na trhu o pár rokov

Zvyšovanie produkčných kapacít PET bioplastu predpokladané v minulosti sa nerealizovalo avizovaným tempom, tvrdí štúdia.