Ministerstvo životného prostredia SR Kysučania žiadali zrušiť spaľovňu. Taraba ich osočil: priživujete sa na téme Odporúčame Minister naznačil, že rezort povolí tri nové zariadenia na energetické zhodnocovanie odpadov. Chceme zdigitalizovať skládkovanie a pokračovať v ISOH. Šéf odpadovej sekcie načrtol plány Odporúčame Pokračovať v informačnom systéme by mal nový dodávateľ. Neplatičov recyklačných poplatkov nahlasujeme, no všetkých neodhalíme, tvrdí ministerstvo Nemôžeme preverovať každý subjekt, či je registrovaný v systéme rozšírenej zodpovednosti výrobcov, vraví zástupca MŽP SR. Padol ISOH. Posledný deň na podanie odpadového ohlásenia sprevádzal výpadok Ministerstvo ohlásilo, že akceptuje aj ohlásenia podané tesne po 31. marci. Limity zberu obalových odpadov spĺňame s rezervou, hlási OZV O výzvach pri plnení povinností a cieľov zberu komunálneho odpadu hovoril na konferencii Odpadové hospodárstvo Roman Vandák z OZV ENVI - PAK. Tarabov rezort má už len dvoch štátnych tajomníkov, vláda rozhodla o odvolaní Pred pár dňami minister podpísal nový organizačný poriadok, ktorý stále ráta s tromi štátnymi tajomníkmi. Jeden orgán povoľuje aj kontroluje. SIŽP treba zreformovať, nalieha NKÚ V inšpekcii vznikol priestor pre korupciu a chaos, upozorňuje Najvyšší kontrolný úrad SR. Plánujú rekultivovať staré odkalisko s popolčekom Na skládke priemyselného odpadu, evidovanej ako environmentálna záťaž, má vyrásť fotovoltický park. Prišlo už 85 % ohlásení, tvrdí ministerstvo. Nesedia vám počty, reagujú experti Odporúčame Novinkou od tohto roka je, že ohlásenia o vzniku odpadu a nakladaní s ním štát prijíma výlučne elektronicky. Tento rok 28. február nie je deadline, ohlásenie o vzniku odpadu podáte aj v marci Odporúčame Ministerstvo však na jeden z prvých marcových dní už avizuje odstávku informačného systému. Staršie články
Kysučania žiadali zrušiť spaľovňu. Taraba ich osočil: priživujete sa na téme Odporúčame Minister naznačil, že rezort povolí tri nové zariadenia na energetické zhodnocovanie odpadov.
Chceme zdigitalizovať skládkovanie a pokračovať v ISOH. Šéf odpadovej sekcie načrtol plány Odporúčame Pokračovať v informačnom systéme by mal nový dodávateľ.
Neplatičov recyklačných poplatkov nahlasujeme, no všetkých neodhalíme, tvrdí ministerstvo Nemôžeme preverovať každý subjekt, či je registrovaný v systéme rozšírenej zodpovednosti výrobcov, vraví zástupca MŽP SR.
Padol ISOH. Posledný deň na podanie odpadového ohlásenia sprevádzal výpadok Ministerstvo ohlásilo, že akceptuje aj ohlásenia podané tesne po 31. marci.
Limity zberu obalových odpadov spĺňame s rezervou, hlási OZV O výzvach pri plnení povinností a cieľov zberu komunálneho odpadu hovoril na konferencii Odpadové hospodárstvo Roman Vandák z OZV ENVI - PAK.
Tarabov rezort má už len dvoch štátnych tajomníkov, vláda rozhodla o odvolaní Pred pár dňami minister podpísal nový organizačný poriadok, ktorý stále ráta s tromi štátnymi tajomníkmi.
Jeden orgán povoľuje aj kontroluje. SIŽP treba zreformovať, nalieha NKÚ V inšpekcii vznikol priestor pre korupciu a chaos, upozorňuje Najvyšší kontrolný úrad SR.
Plánujú rekultivovať staré odkalisko s popolčekom Na skládke priemyselného odpadu, evidovanej ako environmentálna záťaž, má vyrásť fotovoltický park.
Prišlo už 85 % ohlásení, tvrdí ministerstvo. Nesedia vám počty, reagujú experti Odporúčame Novinkou od tohto roka je, že ohlásenia o vzniku odpadu a nakladaní s ním štát prijíma výlučne elektronicky.
Tento rok 28. február nie je deadline, ohlásenie o vzniku odpadu podáte aj v marci Odporúčame Ministerstvo však na jeden z prvých marcových dní už avizuje odstávku informačného systému.