Barometer odpady-portal.sk Barometer: POH SR 2011-2015
Verejné obstarávanie Predplatné
Monitoring verejného obstarávania
Adresár firiem Najväčší adresár firiem v OH
Pridajte svoju firmu do adresára - zdarma!
ISSN 1338-1326 |  Správy e-mailom |  RSS |  O nás |  Cenník služieb |  Kontakt |  PRIHLÁSENIE
Vyhľadanie :  
TRH | 20.12.2010

V Buzitke pribudne bioplynová stanica

Spoločnosť Buzitka Solar, a.s., ktorá prevádzkuje v Buzitke pri Lučenci fotovoltaickú elektráreň a solárny park, plánuje v Buzitke výstavbu bioplynovej stanice Nový Sad s anaeróbnou technológiou fermentácie o inštalovanom elektrickom výkone 999kW.

Zdrojom energie bude najmä hnojovica, slamnatý hnoj od hospodárskych zvierat, kukuričná siláž, obilná siláž, trávna senáž, cukrovarnícké rezky, triedené čerstvé trávy a trávy zo susedných obcí v okolí Nového Sadu.

http://www.enviweb.cz/page/co_je_to_bioplynkaZískaný bioplyn bude v kogeneračnej jednotke využívaný na výrobu:

1. Elektrickej energie (999 kW). Celá výroba bude celá celoročne dodávaná do distribučnej siete.

2. Tepla. Teplo bude použité na technológiu sušenia palivového dreva, sušenia reziva a vykurovanie skleníka.

Energetické plodiny budú klasickým spôsobom silážované alebo senážované. živočíšny materiál bude v priebehu dňa kontinuálne spracovávaný v bioplynovej stanici. Tekutá časť fermentačného zbytku bude použitá na hnojenie poľnohospodárskej a nepoľnohospodárskej pôdy. Bioplynová stanica bude vybudovaná v tesnom susedstve fotovoltaických elektrárni, ktoré sú prevádzkované spoločnosťou Buzitka Solar, a.s.

Kogeneračná jednotka na výrobu elektrickej energie a tepla, umiestnená v budove kogenerácie, bude mať tepelný výkon 1138 kW a elektrický výkon 999 kW. Elektrina bude dodávaná do distribučnej sústavy Stredoslovenskej energetiky.

Obsluha bioplynovej stanice bude zabezpečená dvoma pracovníkmi, termín ukončenia výstavby a začatia prevádzky sa predpokladá v apríli budúceho roku. Investičné náklady by mali dosiahnuť 5 mil. eur.

Ilustračné foto: Enviweb.cz


PRIDAŤ ČLÁNOK

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk  Bookmark and Share

DISKUSIA

» Diskusia neobsahuje žiadne príspevky.

 NOVÝ PRÍSPEVOK
Meno :
Názov :
Text :
 
 Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na hornom obrázku :
odpady-portal.sk | Najčítanejšie články (video)
1. Recyklačný fond ignoruje i predbežné opatrenie súdu
2. Barometer: Separovaný zber zadarmo?
3. Priamy účinok smernice o odpade: Rozsah pôsobnosti
odpady-portal.sk | Najčítanejšie články
1. Požadoval riaditeľ SAŽP od zamestnancov, aby antedatovali dokumenty?
2. Daniel Schmidtmayer už nie je riaditeľom SAŽP
3. Nemecké zelené extrémy
4. Programové vyhlásenie vlády 2012 – Odpadové hospodárstvo
5. Recyklačný fond bez kompletnej správnej rady rozdelil 5,58 mil. eur
6. Mesačník ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO 2012/04
7. József Nagy v parlamente obhajoval regulácie vývozu
8. Peter Valent: Lepšie pravidlá od vlády
9. RE-PLAST chce rozšíriť prevádzku zhodnocovania plastov
10. Proti Recyklačnému fondu nariadil súd predbežné opatrenie
odpady-portal.sk | Odborné podujatia
6. - 7. júna 2012 | Hradec Králové

13. ročník konferencie, ktorý sa bude tradične konať v rámci cyklu odborných konferencií ODPADOVÉ DNY.

19. júna 2012 | Bratislava, Doprastav, Košická 52

Spoločnosť TANZER CONSULTING SLOVAKIA, s.r.o. v spolupráci s Ministerstvom životného prostredia SR a Slovenskou inšpekciou životného prostredia Vás pozýva na odborný seminár Integrovaná prevencia a kontrola znečisťovania v SR.

18.-19. septembra 2012 | Hustopeče

Štvrtý ročník konferencie.

18. - 22. septembra 2012 | Praha

7. medzinárodný veľtrh nakladania s odpadmi, recyklácie, priemyselnej a komunálnej ekológie

23. - 26. apríla 2013 | Banská Bystrica

8. výstava recyklácie a zhodnocovania odpadov.