NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

ASEKOL SK sa stal organizáciou zodpovednosti výrobcov aj pre batérie a akumulátory

Spoločnosť ASEKOL SK dnes získala autorizáciu ministerstva životného prostredia a stala sa organizáciou zodpovednosti výrobcov aj pre batérie a akumulátory, čím doplnila autorizáciu pre elektrozariadenia a elektroodpad, ktorú získala začiatkom mája.

ASEKOL SK sa stal organizáciou zodpovednosti výrobcov aj pre batérie a akumulátory

ASEKOL SK na 1. Európskom dni recyklácie batérií v Bratislave | Foto: Odpady-portal.sk

Znamená to, že ASEKOL SK bude organizáciou, ktorá bude zabezpečovať pre výrobcov elektrozariadení a batérií/ akumulátorov plnenie povinností, ktorými sú okrem iného zabezpečenie zberu, zhodnocovania a recyklácie elektroodpadov ako i batérií a akumulátorov.

Pre spotrebiteľov to podľa organizácie zodpovednosti výrobcu znamená ďalší rozvoj najrozsiahlejšej zbernej siete určenej na zber elektroodpadu a batérií na Slovensku.

Na to, aby nám bola udelená autorizácia sme museli splniť veľa prísnych podmienok, okrem iného preukázať i zabezpečenie dostatočnej zbernej siete. Sme hrdí, že sme získali autorizáciu medzi prvými“, uviedol Ronald Blaho, konateľ ASEKOL SK.

Spoločnosť ASEKOL SK už vlani vyzbierala na Slovensku takmer 5 miliónov kilogramov elektroodpadu a 100 tisíc kilogramov batérií.

Elektoroodpad a batérie boli vyzbierané prostredníctvom unikátnej zbernej siete, pozostávajúcej okrem iného aj z jedinečnej infraštruktúry 70 E-domčekov, čo sú špeciálne veľké kontajnery umiestňované na zberných dvoroch alebo pri predajniach elektrospotrebičov, kde môžu spotrebitelia odovzdať vyradené elektrospotrebiče, 10 kusov E-centier a 800 kusov E-boxov, ktoré sú umiestnené v predajniach elektrospotrebičov a v obciach a slúžia i na zber použitých batérií, ale i viac ako 1400 kusov kontajnerov umiestnených na školách.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v marci 2024

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v marci 2024

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v marci 2024? Tu je náš tradičný mesačný prehľad.

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024

Organizátor podujatia Ekos Plus pozýva na 12. ročník odbornej konferencie, ktorá sa uskutoční v druhej polovici júna v Žiline.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2023

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2023

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti musí splniť držiteľ odpadu, výrobca vyhradeného výrobku či správca zálohového systému v apríli 2023? Prinášame vám ich prehľad.