NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Zelená hliadka v Bratislave odštartovala novú sezónu odstraňovaním čiernej skládky

Dobrovoľníci z bratislavskej Zelenej hliadky cez víkend začali novú sezónu. Ich prvým cieľom bola nelegálna skládka v Petržalke. V rámci dobrovoľníckych akcií sa vlani podarilo v Bratislave odstrániť desať čiernych skládok.

Zelená hliadka

Ilustračné foto: Zelená hliadka

V rámci svojej prvej dobrovoľníckej akcie v tomto roku sa Zelená hliadka zamerala na čiernu skládku pri čističke odpadových vôd v Petržalke.

Tú čistili už pred dvomi rokmi, ale skládka sa odvtedy opäť obnovila. Na svojom webovom sídle o tom informoval magistrát hlavného mesta.

Lokalitu skládky zabezpečili násypom

Priestor, na ktorom nelegálna skládka v minulosti v Petržalke vznikla, dobrovoľníci pred dvoma rokmi zabezpečili betónovými blokmi. Mobilné zábrany medzičasom zo skládky zmizli.

„My sa však nevzdávame a skládku znova vyčistíme, pričom zabezpečíme aj zahradenie priestoru nemobilnou zábranou vo forme kopy miestnej hliny,“ informovala Zelená hliadka na svojej facebookovej stránke.

„Pozemok je v majetku Slovenského pozemkového fondu, ktorý evidentne nemá záujem sa o túto problematickú lokalitu postarať,“ uviedli dobrovoľníci. Vyčistenie petržalskej čiernej skládky Zelená hliadka vykonala v sobotu 7. apríla.

Svoj prvý pracovný víkend Zelená hliadka v nedeľu zavŕšila na Bajkalskej ulici medzi Prievozskou a Mlynskými nivami. Dobrovoľníci sa tam zamerali na rozbitý chodník, ktorý bol podľa Zelenej hliadky nebezpečný pre chodcov aj cyklistov.

Hliadka pomocou vibračnej dosky a nového asfaltu chodník zarovnala. V rámci akcie dobrovoľníci taktiež vyzbierali odpadky v okolí chodníka.

Vlani vyzbierali 40 ton odpadu

Zelená hliadka, ktorá v Bratislave vznikla v roku 2011, vlani zrealizovala celkovo 69 dobrovoľníckych podujatí. Zúčastnilo sa ich takmer 700 dobrovoľníkov, ktorí v hlavnom meste odpracovali viac ako 2000 hodín.

ZDROJ: Zelená hliadka

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

V Holandsku otvorili pilotný cyklistický chodník z recyklovaného plastu

V Holandsku otvorili pilotný cyklistický chodník z recyklovaného plastu

Na stavbu použili plastové fľaše, poháre na jedno použitie aj obalový materiál. Autori projektu tvrdia, že nedlho by sme mohli jazdiť po plastových vozovkách.

Poslanci podporili protiskládkový balíček zákonov

Poslanci podporili protiskládkový balíček zákonov

Parlament v prvom čítaní podporil zmeny v poplatkoch za skládkovanie, ako i novelu zákona o odpadoch. Takzvaný protiskládkový balíček pochádza z dielne ministerstva životného prostredia. Čoho sa budú týkať zmeny?

Dobrý trh na Panenskej bol opäť aj zero waste (fotoreportáž)

Dobrý trh na Panenskej bol opäť aj zero waste (fotoreportáž)

Organizátori Dobrého trhu, ktorý sa uskutočnil 15. septembra na Panenskej ulici v Bratislave, si opäť dali záležať na ekologickom zhodnocovaní, ale aj predchádzaní vzniku odpadu.