Dvořák Hager & Partners
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Tesco chce znižovať objem odpadu aj s novým plánom

Spoločnosť Tesco celosvetovo predstavila nový akčný koncept Plán malých pomocí, ktorý nadväzuje na základný slogan spoločnosti - Every Little Helps. Ambíciou je znižovať nielen množstvo potravinového, ale aj plastového odpadu.

Tesco chce znižovať objem odpadu aj s novým plánom

Foto: Tesco

Ako vznikol Plán malých pomocí?

Pred rokom predstavila spoločnosť Tesco dlhodobý plán, ktorého sčasťou je pomáhať a motivovať zákazníkov robiť zdravšie rozhodnutia, ponúkať udržateľné produkty za dostupné ceny a vyvíjať verejnoprospešné, zodpovedné a ekologické aktivity, ktoré prospievajú celej spoločnosti.

Plán malých pomocí (Little Helps Plan) obsahuje už konkrétne aktivity na troch základných pilieroch.

Ľudia

V strednej Európe Tesco zamestnáva 68 tisíc ľudí, pričom na Slovensku pracuje 10 tisíc ľudí, a to aj v regiónoch s vysokou nezamestnanosťou. Tesco chce okrem iného investovať 10 miliónov eur do platov zamestnancov.

Produkty

Významnou súčasťou zodpovedného podnikania spoločnosti je znižovanie plytvania potravinami vo svojich prevádzkach. „Minulý rok sa Tescu na Slovensku podarilo znížiť potravinový odpad až o 20 % a darovať 577 ton potravín pre ľudí v núdzi. O našich aktivitách informujeme verejnosť aby sme zvýšili povedomie o tejto problematike medzi spotrebiteľmi, ale aj vytvárali platformu na širšiu medzi-sektorovú spoluprácu so zapojením štátu, súkromného a neziskového sektora,“ povedala Veronika Bush, riaditeľka komunikácie pre Tesco na Slovensku.

Tesco podporuje aj svojich zákazníkov pri zdravšej voľbe pri výbere potravín a pracuje na zlepšovaní sortimentu produktov vlastnej značky. Minulý rok reťazec znížil objem cukru v nápojoch Tesco značky o vyše 4 100 ton.

Súčasťou Tesco Plánu malých pomocí je aj ambícia znižovať nielen množstvo potravinového, ale aj plastového odpadu a vytvárať „zelenšie“ obalové materiály na produkty vlastnej značky, ale tiež začať v tejto oblasti užšie spolupracovať s našimi dodávateľmi.

Miesta

Značky
TescoZero waste

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Ministerstvo objednalo reklamu. Tvrdí v nej, že PET fľaše nepatria do koša

Ministerstvo objednalo reklamu. Tvrdí v nej, že PET fľaše nepatria do koša

V zakúpenom reklamnom priestore chce propagovať eurofondy, recykláciu a prípravu zákona o zálohovaní obalov.

Odpad končí vo väčšine prípadov na skládkach. Slovensko zaostáva v triedenom zbere

Odpad končí vo väčšine prípadov na skládkach. Slovensko zaostáva v triedenom zbere

Najvyšší kontrolný úrad sa pozrel na 58 obcí aj na MŽP SR. Objavil veľké nedostatky.

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Vo štvrtok 31. januára sa v Bratislave uskutočnila diskusia s názvom „Diskusia nielen o zero waste v podnikaní“, ktorú usporiadala Slovak Business Agency v rámci projektu MOVECO, ktorý je zameraný na zvyšovanie povedomia o obehovom hospodárstve.