NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Ingka Group robí ďalší krok na ceste k skutočne udržateľnému podnikaniu

Spoločnosť Ingka Group oznámila, že generálni riaditelia z 30 regiónov na seba preberú aj úlohu manažérov pre oblasť trvalej udržateľnosti.

Ingka Group robí ďalší krok na ceste k skutočne udržateľnému podnikaniu

Foto: IKEA

Touto zmenou sa formalizuje ich zodpovednosť za trvalú udržateľnosť v jednotlivých krajinách a regiónoch. Krok je súčasťou väčšej transformácie, na ktorú sa spoločnosť Ingka Group podujala.

Skupina Ingka Group urobila ďalší krok vo svojej transformácii a princípy trvalej udržateľnosti vnáša do jadra fungovania maloobchodných prevádzok IKEA. Súčasťou tejto transformácie je, že generálni riaditelia budú vo svojich regiónoch zodpovední za zavádzanie stratégie IKEA v oblasti trvalej udržateľnosti, ktorá je známa aj pod názvom Dobré pre ľudí a planétu.

Spoločnosť IKEA chceme rozvíjať trvalo udržateľným spôsobom. Vieme, že naše budúce úspechy sa budú odvíjať od našej schopnosti pozitívne vplývať na ľudí a planétu. Keď zavedieme princípy trvalej udržateľnosti do všetkých oblastí nášho maloobchodného podnikania, pomôžeme tým urýchliť transformáciu spoločnosti, na ktorú sme sa podujali, aby sme zákazníkom mohli poskytovať cenovo dostupnejšie, praktickejšie a udržateľnejšie výrobky,” vysvetľuje Tolga Öncü, manažér riadenia maloobchodného predaja v skupine Ingka Group.

IKEA bude pomáhať planéte

Vďaka novej spojenej pozícii na seba generálni riaditelia z jednotlivých regiónov prevezmú väčšiu zodpovednosť za to, aby sa IKEA priblížila k svojmu cieľu pomôcť do roku 2030 miliarde ľudí, aby mohli žiť lepší každodenný život v rámci možností našej planéty. Ciele v oblasti trvalej udržateľnosti budú odteraz formálnou súčasťou kľúčových ukazovateľov výkonnosti jednotlivcov aj tímov v jednotlivých regiónoch.

Okrem snahy dosahovať ciele založené na vedeckých poznatkoch a spĺňať podmienky Parížskej dohody je spoločnosť odhodlaná venovať sa rôznym iniciatívam na všetkých 30 trhoch, kde pôsobí. Napríklad v siedmich krajinách už domácnostiam pomáha s výrobou vlastnej solárnej energie a do roku 2025 projekt rozšíri na všetky trhy.

Ďalej plánuje spustiť prenájom nábytku, ktorý sa bude testovať počas nasledujúceho roka. V čínskom Šanghaji sú už teraz realitou dopravné služby IKEA s nulovými emisiami, ktoré spoločnosť plánuje do roku 2025 poskytovať vo všetkých krajinách.

Foto: Fotolia

Som nadšená, že v našej ambicióznej agende trvalej udržateľnosti prevezmem väčšiu zodpovednosť. Chcem zabezpečiť, aby bola oblasť udržateľnosti skutočne integrovanou časťou vo všetkom, čo robíme a aby sme urýchlili postup pozitívnych zmien v našom regióne,” hovorí Mounia El Hilali, generálna riaditeľka IKEA pre Českú republiku, Maďarsko a Slovensko.

„Budeme pokračovať v tom, aby sme inšpirovali ľudí v našom regióne a umožnili im žiť zdravší a udržateľný život. Som veľmi inšpirovaná naším cieľom stať sa plne cirkulárnou spoločnosťou. Budeme testovať a skúšať nové prístupy, aby sme sa stali lídrom v tejto oblasti. Náš program trvalej udržateľnosti budeme realizovať v úzkej spolupráci s našimi kolegami, zákazníkmi a komunitami, v ktorých pôsobíme,” pokračuje.

„V Čechách, Maďarsku a na Slovensku chceme pokračovať v objavovaní nových cirkulárnych služieb, akými je Druhý život nábytku, testovanie prenajímania nábytku. Jednou z našich kľúčových oblastí je tiež inšpirovať ľudí žiť zdravšie a udržateľnejší život v regióne Česko, Maďarsko a Slovensko, preto plánujeme organizovať rôzne podujatia, aktivity a festivaly, kde sa ľudia môžu inšpirovať, ale aj inšpirovať ostatných. ”

Táto zmena v regionálnej organizácii naberie účinnosť 1. septembra 2019.

Plány spoločnosti Ingka

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 15. - 21. 7. 2024

Monitoring odpadového hospodárstva | 15. - 21. 7. 2024

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Jesenná konferencia ENVIROMANAGEMENT ponúka ďalšie atraktívne témy

Jesenná konferencia ENVIROMANAGEMENT ponúka ďalšie atraktívne témy

Konferencia každý rok ponúka možnosť dozvedieť sa viac o odborných témach ovplyvňujúcich odpadový a recyklačný priemysel.

Monitoring odpadového hospodárstva | 8. - 14. 7. 2024

Monitoring odpadového hospodárstva | 8. - 14. 7. 2024

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

X
X
X
X