Eversheds Sutherland
MEVA SK
INISOFT

Ingka Group robí ďalší krok na ceste k skutočne udržateľnému podnikaniu

Spoločnosť Ingka Group oznámila, že generálni riaditelia z 30 regiónov na seba preberú aj úlohu manažérov pre oblasť trvalej udržateľnosti.

Ingka Group robí ďalší krok na ceste k skutočne udržateľnému podnikaniu

Foto: IKEA

Touto zmenou sa formalizuje ich zodpovednosť za trvalú udržateľnosť v jednotlivých krajinách a regiónoch. Krok je súčasťou väčšej transformácie, na ktorú sa spoločnosť Ingka Group podujala.

Skupina Ingka Group urobila ďalší krok vo svojej transformácii a princípy trvalej udržateľnosti vnáša do jadra fungovania maloobchodných prevádzok IKEA. Súčasťou tejto transformácie je, že generálni riaditelia budú vo svojich regiónoch zodpovední za zavádzanie stratégie IKEA v oblasti trvalej udržateľnosti, ktorá je známa aj pod názvom Dobré pre ľudí a planétu.

Spoločnosť IKEA chceme rozvíjať trvalo udržateľným spôsobom. Vieme, že naše budúce úspechy sa budú odvíjať od našej schopnosti pozitívne vplývať na ľudí a planétu. Keď zavedieme princípy trvalej udržateľnosti do všetkých oblastí nášho maloobchodného podnikania, pomôžeme tým urýchliť transformáciu spoločnosti, na ktorú sme sa podujali, aby sme zákazníkom mohli poskytovať cenovo dostupnejšie, praktickejšie a udržateľnejšie výrobky,” vysvetľuje Tolga Öncü, manažér riadenia maloobchodného predaja v skupine Ingka Group.

IKEA bude pomáhať planéte

Vďaka novej spojenej pozícii na seba generálni riaditelia z jednotlivých regiónov prevezmú väčšiu zodpovednosť za to, aby sa IKEA priblížila k svojmu cieľu pomôcť do roku 2030 miliarde ľudí, aby mohli žiť lepší každodenný život v rámci možností našej planéty. Ciele v oblasti trvalej udržateľnosti budú odteraz formálnou súčasťou kľúčových ukazovateľov výkonnosti jednotlivcov aj tímov v jednotlivých regiónoch.

Okrem snahy dosahovať ciele založené na vedeckých poznatkoch a spĺňať podmienky Parížskej dohody je spoločnosť odhodlaná venovať sa rôznym iniciatívam na všetkých 30 trhoch, kde pôsobí. Napríklad v siedmich krajinách už domácnostiam pomáha s výrobou vlastnej solárnej energie a do roku 2025 projekt rozšíri na všetky trhy.

Ďalej plánuje spustiť prenájom nábytku, ktorý sa bude testovať počas nasledujúceho roka. V čínskom Šanghaji sú už teraz realitou dopravné služby IKEA s nulovými emisiami, ktoré spoločnosť plánuje do roku 2025 poskytovať vo všetkých krajinách.

Foto: Fotolia

Som nadšená, že v našej ambicióznej agende trvalej udržateľnosti prevezmem väčšiu zodpovednosť. Chcem zabezpečiť, aby bola oblasť udržateľnosti skutočne integrovanou časťou vo všetkom, čo robíme a aby sme urýchlili postup pozitívnych zmien v našom regióne,” hovorí Mounia El Hilali, generálna riaditeľka IKEA pre Českú republiku, Maďarsko a Slovensko.

„Budeme pokračovať v tom, aby sme inšpirovali ľudí v našom regióne a umožnili im žiť zdravší a udržateľný život. Som veľmi inšpirovaná naším cieľom stať sa plne cirkulárnou spoločnosťou. Budeme testovať a skúšať nové prístupy, aby sme sa stali lídrom v tejto oblasti. Náš program trvalej udržateľnosti budeme realizovať v úzkej spolupráci s našimi kolegami, zákazníkmi a komunitami, v ktorých pôsobíme,” pokračuje.

„V Čechách, Maďarsku a na Slovensku chceme pokračovať v objavovaní nových cirkulárnych služieb, akými je Druhý život nábytku, testovanie prenajímania nábytku. Jednou z našich kľúčových oblastí je tiež inšpirovať ľudí žiť zdravšie a udržateľnejší život v regióne Česko, Maďarsko a Slovensko, preto plánujeme organizovať rôzne podujatia, aktivity a festivaly, kde sa ľudia môžu inšpirovať, ale aj inšpirovať ostatných. ”

Táto zmena v regionálnej organizácii naberie účinnosť 1. septembra 2019.

Plány spoločnosti Ingka

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Vo Vysokých Tatrách majú slabo zabezpečený odpad, ŠOP podáva podnet na SIŽP

Vo Vysokých Tatrách majú slabo zabezpečený odpad, ŠOP podáva podnet na SIŽP

V meste nie je zabezpečených takmer 43 percent odpadu.

Slovenský výrobca peliet z kalu ČOV a biomasy chce po novom využívať aj plastový odpad

Slovenský výrobca peliet z kalu ČOV a biomasy chce po novom využívať aj plastový odpad

Pelety z plastového odpadu poslúžia ako palivo.

Výrobu energie z odpadu a skládkového plynu odberatelia elektriny zadotujú tromi miliónmi eur

Výrobu energie z odpadu a skládkového plynu odberatelia elektriny zadotujú tromi miliónmi eur

Výrobcovia elektriny z komunálneho odpadu a skádkového plynu si v porovnaní s vlaňajškom výrazne polepšia.