NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Zariadenie na zhodnocovanie plastov vo Vrábľoch má strojnásobiť svoju kapacitu

Remarkplast Slovakia plánuje významne rozšíriť svoje kapacity pre dočasné skladovanie a zhodnocovanie plastov drvením a regranuláciou.

plasty

Foto: Remarkplast

Spoločnosť Remarkplast Slovakia plánuje zamýšľa významne rozšíriť svoje kapacity na spracovanie plastového odpadu. Zariadenie na dočasné skladovanie a zhodnocovanie plastov drvením a regranuláciou má namiesto 4 900 ton ročne po novom spracovávať až 15 000 ton plastov ročne. Dôvodom je nerastajúci dopyt po spracovaní nezhodných dielov z výroby plastov.

Vyplýva to zo zámeru spoločnosti zverejneného na Informačnom portáli rezortu MŽP SR. Celý materiál si môžete stiahnuť cez odkaz v závere článku.

Pribudnú pracovné miesta

Zariadenie na spracovanie plastového odpadu firma prevádzkuje v areáli bývalej opravovne poľnohospodárskych strojov vo Vrábľoch. Spoločnosť zamýšľa rozširovať svoje kapacity v už existujúcich priestoroch. 

"Vo výrobných halách Remarkplast Slovakia s.r.o. bude vyrábaný pollotovar pre ďalšie spracovanie. Vstupnou surovinou sú plastové nepodarky, výrobky poškodené pri montáži a plastové časti zariadení (plastové súčasti svietidiel z automobilov, nárazníky, kryty a podobne), ktoré boli nadbytočné pri tlakovom spracovaní plastov, respektíve nevyhovovali kvalitatívnym požiadavkám výrobcu," uvádza spoločnosť vo svojom zámere. 

Medzi spracovávané materiály patria výrobky z polypropylénu (PP), polyetylénu (HDPE / LDPE, PE-HD), polycarbonátu (PC), akrylobutadienustyrenu (ABS) a ďalších surovín. 

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zariadenia na spracovanie bioodpadu nie sú všade

Zariadenia na spracovanie bioodpadu nie sú všade

Dajú sa však efektívne dobudovať, prispeje aj štát.

Monitoring odpadového hospodárstva | 23. - 29. 11. 2020

Monitoring odpadového hospodárstva | 23. - 29. 11. 2020

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Stanovisko ZOVP. Vítame snahu MŽP o zlepšenie separácie odpadu

Stanovisko ZOVP. Vítame snahu MŽP o zlepšenie separácie odpadu

Stanovisko ZOVP k novele Vyhlášky MŽP SR č. 373/2015 Z. z.