NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Nový projekt mapuje udržateľné turistické aktivity na Slovensku

Asociácia informačných centier Slovenska a česká spoločnosť Ekotema chcú česko-slovenským projektom #ObjavUdržateľnéSlovensko podporiť udržateľnosť v cestovnom ruchu.

Objav udržateľné Slovensko

Foto: Enviromagazin.cz

Spoločnosť Ekotema Group s.r.o. a Asociácia informačných centier Slovenska (AiCES) nadviazali spoluprácu za účelom podpory udržateľného rozvoja, šetrného cestovného ruchu a ekologickej osvety v slovenských regiónoch a turistických centrách. 

Spoločný projekt AiCES a Ekotema #ObjavUdržateľnéSlovensko mapuje, medializuje a prepája udržateľné turistické aktivity, zaujímavosti, ciele, miesta a projekty naprieč slovenským regiónmi.

„Každý je strojcom svojho šťastia a čistota je odraz často celej spoločnosti. Udržateľnosť však nie je len o separovaní či nevytváraní zbytočného odpadu. Jedná sa tu o celkový pohľad na problematiku,“ uviedla AiCES v tlačovej správe. „Turisti zo zahraničia navštevujú Slovensko aj kvôli nádhernej prírode. Našou zodpovednosťou je preto zachovať tieto hodnoty aj pre ďalšie generácie.“ 

Projekt je unikátny tým, že ide o česko-slovenskú spoluprácu a obsah vychádza v češtine na Envimagazin.cz, ako aj v slovenčine prostredníctvom AiCES a ďalej na webových stránkach jednotlivých informačných centier na slovenských.

Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) projekt zaradila k príkladom dobrej praxe udržateľného cestovného ruchu na Slovensku.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Aj polystyrén sa dá recyklovať. Ako polystyrénový odpad správne vytriediť?

Aj polystyrén sa dá recyklovať. Ako polystyrénový odpad správne vytriediť?

Odpadový polystyrén zo zatepľovania budov a veľkých elektrospotrebičov nepatrí do žltých kontajnerov. Pozrite si, kde sa dá na Slovensku odovzdať na recykláciu.

Monitoring odpadového hospodárstva | 3. - 8. 6. 2021

Monitoring odpadového hospodárstva | 3. - 8. 6. 2021

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Obec nemá problém s medveďmi. Pokutu za nekryté kontajnery dostala

Obec nemá problém s medveďmi. Pokutu za nekryté kontajnery dostala

V Mýte pod Ďumbierom medvede nevyberajú odpadky z kontajnerov. Za ich nedostatočné zabezpečenie však inšpekcia udelila pokutu.