Eversheds Sutherland
REDOX
INISOFT

Šetrí papier aj čas. Najväčšia slovenská maloobchodná sieť zavádza e-doklady

Vízia je, že 30 % všetkých dokladov sa bude zasielať elektronicky, čo predstavuje približne 39-tisíc kilometrov ušetrených pokladničných pások. Na aktiváciu novej služby postačí pár kliknutí.

nákup

Foto: Depositphotos

Menej odpadu, šetrenie životného prostredia, viac času. Aj takto sa dá charakterizovať nová služba, ktorú pre svojich zákazníkov pripravila domáca maloobchodná sieť COOP Jednota. Je ňou elektronický pokladničný doklad, takzvaný e-doklad.

Vďaka tejto službe môžu zákazníci namiesto tlačeného pokladničného dokladu v predajni získať elektronickú podobu dokladu do zákazníckeho konta, prípadne do e-mailovej schránky. O novej službe informovalo vedenie COOP Jednota Slovensko na stretnutí s novinármi, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok (9. marca).

Učia správne triediť

Domáca maloobchodná sieť predstavila za posledné roky niekoľko ekologických projektov. Jeden z nich má pomôcť spotrebiteľom správne triediť odpad. Projekt s názvom Jednotne – ekologicky spustila v roku 2021 v spolupráci s organizáciou zodpovednosti výrobcov (OZV) NATUR-PACK, ktorá bola jeho garantom.

„Keďže sme aj výrobcami vlastných značiek, tak na jednotlivé produkty vlastných značiek sme umiestňovali symboly, ktorými sa snažíme edukovať zákazníkov, kam majú správne vložiť daný odpad,“ vysvetlila Margaréta Nosáľová, riaditeľka marketingového odboru.

 
 

Zostáva vám 76% na dočítanie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

odomknúť tento článok

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia (1)

  1. lubos.hrnciar@gmail.com10.03.2023 (08:16)
    To je fajn. Doma si skontrolujem doklad a vrátim sa ku pokladni v prípade rozporu... Ale nie, o to nejde. Je škoda papier podarobnici míňať. Aj tak to ľudia väčšinou nečítajú a COOP jednota je môj obľúbený reťazec. Posielal som na úrad životného prostredia elektronicky žiadosť. Pani úradníčka chcela niečo doplniť. Zavolala a dohodli sme sa, že jej to mám poslať poštou na meno. Pýtal som sa, že či nie radšej elektronicky (myslel som pri tom na zbytočný papier). Poprosila, že radšej poštou, lebo aj tak si všetky doklady z elektronického podania musí vytlačiť na papier. Dohodli sme sa ale, že jej to pošlem elektricky a ona si to vytlačí. Kúpil som si lístok na vlak teraz. Prišiel mi mailom na celú A4. Pamätám sa, že za čias devastácie prírody sa lístok na vlak dal schovať do zápalkovej krabičky. Jáj, ale mám možnosť použiť ten qr kód. Tak to hej, už na dnešnú dobu sú sofistikované riešenia. Ale ja som starší človek, s tlačidlovým telefónom a displejom 3x3 cm. To tam asi qr kód nefunguje. Ale keďže cestovať chcem tým vlakom, tak si pre tento krát pôjdem kúpiť ten mobil, však nech ušetrím tú A4 na tlač lístka. A tak si tu žijeme.

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Mechanický zber plastov z vodných plôch je podľa vedcov neefektívny. Treba obmedziť zdroje odpadu

Mechanický zber plastov z vodných plôch je podľa vedcov neefektívny. Treba obmedziť zdroje odpadu

Výskumníci tvrdia, že odstraňovanie plastového odpadu z vodného prostredia pomocou rôznych technológií rieši problém znečistenia iba minimálne.

Odpadové firmy súhlasia s Tarabovým riešením. Ako bude vyzerať úprava odpadov?

Odpadové firmy súhlasia s Tarabovým riešením. Ako bude vyzerať úprava odpadov?

Profesijné združenia očakávajú, že väčšina firiem sa stihne budúci rok technologicky pripraviť. Popísali ako bude o rok vyzerať proces prípravy odpadu pre skládkovaním.

Chcú postaviť najväčšie ZEVO na Slovensku. Slovnaft ukázal projekt novej spaľovne

Chcú postaviť najväčšie ZEVO na Slovensku. Slovnaft ukázal projekt novej spaľovne

Zariadenie má zhodnocovať komunálny aj priemyselný odpad.