NATUR-PACK

Martin Ciran: Pripravujeme postup pre zber elektroodpadov z obcí

Dňa 21. apríla 2010 sa uskutočnila konferencia Recyklácia odpadov 2010, ktorej generálnym partnerom konferencie bolo Koordinačné centrum zberu elektroodpadu. O spolupráci kolektívnych organizácií v oblasti elektroodpadu s obcami a predbežných výsledkoch v zbere elektroodpadu v SR referoval generálny riaditeľ združenia ENVIDOM Ing. Martin Ciran.

Martin Ciran: Pripravujeme postup pre zber elektroodpadov z obcí
V krátkom rozhovore pre Odpady-Portal.sk sa Martin Ciran vyjadril aj k stavu podpisu memoranda so ZMOS a očakávaniam ďalšieho vývoja.

"Memorandum medzi ZMOS a kolektívnymi organizáciami bolo podpísané zo strany skoro všetkých kolektívnych organizácií, podpísalo ho 11 z 13 kolektívnych organizácií. Memorandum bolo predložené Rade ZMOS na prerokovanie v minulom týždni a 13. apríla bolo na Rade ZMOS prerokované a schválené. Následne, hneď na druhý deň, sa uskutočnila účasť zástupcov kolektívnych organizácií na rokovaní regionálneho združenia, v ktorom pani podpredsedníčka ZMOS Viera Krakovská úraduje. Tam bolo prvý krát v praxi naznačené, akým spôsobom by sme chceli pokračovať; hlavne tam, kde nie je spokojnosť, akým spôsobom sa zberá. Našim najbližším cieľom je zmapovať celú situáciu v Slovenskej republike a aj na základe výsledkov dotazníkov chceme stanoviť konkrétny postup, kam sa tento rok pohnúť dopredu."

Text vznikol v spolupráci so spoločnosťou Tanzer Consulting Slovakia s.r.o.
Ilustračné foto: redakcia

 


Diskusia(0)