Eversheds Sutherland

Minister na stretnutí s veľvyslancami EÚ aj o envirozáťažiach

Zákon o environmentálnych záťažiach bol jednou z tém, o ktorých včera diskutovali veľvyslanci členských krajín EÚ na stretnutí v Jahodnej. Podujatia sa zúčastnil aj minister životného prostredia József Nagy. Zákon o environmentálnych záťažiach bude predmetom i diskusného fóra "EE CLUB: Environmentálne záťaže - nesplatené dlhy minulosti?" za účasti ministra ŽP Józsefa Nagya, ktoré sa uskutoční 28. júna 2011.

Minister na stretnutí s veľvyslancami EÚ aj o envirozáťažiach

Ilustračné foto © Paul Prescott | Dreamstime.com

Minister József Nagy priblížil podľa tlačovej správy MŽP SR účastníkom stretnutia nový zákon o environmentálnych záťažiach, ktorý ministerstvo systematicky pripravovalo niekoľko mesiacov. Zákon je už v súčasnosti pripravený na predloženie do Legislatívnej rady Vlády SR.

József Nagy potvrdil účasť i na diskusnom fóre na tému envirozáťaží "EE CLUB: Environmentálne záťaže - nesplatené dlhy minulosti?", ktoré sa uskutoční dňa 28. júna 2011 v Bratislave. Predplatitelia žurnálu Odpady-Portal.sk, ktorý je mediálnym partnerom podujatia, majú 5 % zľavu na účastníckom poplatku.


Pozvánka: "EE CLUB: Environmentálne záťaže - nesplatené dlhy minulosti?"


Reč bola aj o jadrovej energii a plánoch európskych krajín zabezpečiť čo možno najekologickejšiu a najefektívnejšiu výrobu elektrickej energie. Ďalšou témou bol rozvoj cyklodopravy v slovenských mestách, ako alternatívneho spôsobu dochádzania do zamestnania.


Diskusia(0)