Eversheds Sutherland

Inšpekcia opäť trestala. Pokuty dostali aj „skládkari“

Bratislava – Inšpektori Slovenskej inšpekcie životného prostredia (SIŽP) vykonali v prvom polroku tohto roka 1 832 kontrol. Takmer vo štvrtine z nich zistili porušenie právnych predpisov, celkovo uložili pokuty vo výške takmer 320 tisíc eur. Podiel porušovania zákonov v niektorých oblastiach životného prostredia však podľa SIŽP dosahoval pred vyše dvadsiatimi rokmi až 70 percent.

Inšpekcia opäť trestala. Pokuty dostali aj „skládkari“

Ilustračné foto: Dreamstime.com   

Najvyššiu pokutu, 20 000 eur, uložili inšpektori spoločnosti Amylum v Bolerázi za nedodržanie podmienok integrovaného povolenia v prevádzke výroby škrobu. Tá istá spoločnosť dostala pokutu 10 000 eur i minulý rok. Amylum je súčasťou nadnárodnej skupiny, ktorá je dodávateľom produktov pre potravinársky priemysel a má množstvo prevádzok na všetkých kontinentoch.

Za to isté porušenie zákona uložili pokutu 15 000 eur aj spoločnosti ALRO Slovakia v Trnave, v prevádzke povrchových úprav komponentov pre automobilový priemysel. Pokutu 10 000 eur dostala spoločnosť Skládka tuhého komunálneho odpadu N-14 v Nedede za nedostatky na skládke tuhého komunálneho odpadu. Predsedom predstavenstva spoločnosti Skládka tuhého komunálneho odpadu N-14 je Štefan Jancsó, starosta obce Neded.

Spoločnosť DK Inert Europe v Rovinke ako držiteľ odpadu uložila v katastrálnom území Nových Košarísk vyše 20 000 metrov kubických stavebného odpadu na inom mieste, ako bolo určené, za čo ju SIŽP potrestala pokutou 13 000 eur. Spoločnosť podľa informácii z internetovej stránky firmy prevádzkuje skládku inertného odpadu a parkovacie miesta pre osobné a nákladné vozidlá.

Bratislavská vodárenská spoločnosť musela zasa zaplatiť pokutu 10 000 eur za nedovolené vypúšťanie splaškových odpadových vôd v bezdažďovom období v meste Holíč do vodného toku Výtržina.


Diskusia(0)