Eversheds Sutherland

Handlová bude šetriť. Aj pri nakladaní s odpadmi

V Memorande o spolupráci, ktoré uzavrela vláda so ZMOS-om, sa mestá a obce zaviazali, že sa budú správať zodpovedne a budú šetriť.

Handlová bude šetriť. Aj pri nakladaní s odpadmi
Flickr

Handlová ide šetriť na zbere veľkokapacitného odpadu a verejnom osvetlení. Mestá a obce sa totiž v Memorande o spolupráci, ktoré uzavrela vláda s členmi ZMOS-u, zaviazali, že sa budú správať zodpovedne a budú šetriť.

„Aj v zmysle prijatého memoranda, v záujme zachovania rozpočtových pravidiel samosprávy, ako i z dôvodu nezadlžovania mesta a teda aj jeho obyvateľov, mesto Handlová už koncom októbra pristúpilo k opatreniam. Tie v súčasnej dobe podrobujú analýze a samospráva bude priebežne informovať o postupných krokoch,“ uviedla hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

V Handlovej sa tak od novembra až do konca roka nebude zvážať veľkokapacitný odpad, čím samospráva ušetrí 3 400 eur. Šetrenie sa dotkne aj verejného osvetlenia, svietiť bude už len každá druhá lampa. „Nedôjde k úplnému odstaveniu ani jednej vetvy verejného osvetlenia,“ dodala hovorkyňa. Mesto očakáva, že vďaka tomuto opatreniu ušetrí ročne 35-tisíc eur.


Diskusia(2)