NATUR-PACK

Recyklačný fond rozdelil v máji viac ako pol milióna eur

Správna rada Recyklačného fondu na svojom májovom zasadnutí vyhovela trom žiadostiam o dotácie a znovu schválila jednu žiadosť o podporu.

Recyklačný fond rozdelil v máji viac ako pol milióna eur
Dreamstime.com

V apríli toho roku minister životného prostredia vrátil na prerokovanie fondu projekt spoločnosti EKOL – recyklačné systémy z Prešova na projekt pod názvom „Intenzifikácia zberu a zhodnocovania odpadových olejov“. Recyklačný fond žiadosť o dotáciu vo výške 235 000 eur opäť schválil.

Mesto Zlaté Moravce získalo dotáciu 32 300 eur na projekt „Zberný dvor – Zlaté Moravce a mikroregión Tríbečsko“.

Košickej spoločnosti Fe-MARKT fond schválil dotáciu vo výške 207 430 eur na projekt „Zlepšenie a zefektívnenie logistiky zberu starých vozidiel a zhodnotenia ich odpadov“. Firma má za dotáciu kúpiť nákladné vozidlo.

Podporu získala opätovne aj spoločnosť DYNEX z Bratislavy, vo výške 60 801 eur, na metodickú pomôcku „Balíček DIDAKTIK“, ktorá má zábavnou formou viesť k podpore zhodnocovania a triedenia odpadov, najmä zberového papiera.

Od začiatku roka správna rada schválila dotácie pre celkovo 11 projektov v súhrnnej výške 808 967 EUR.


Diskusia(0)