NATUR-PACK

Centrum environmentálnych aktivít odštartuje kampaň Menej odpadu

Už v novembri odštartuje druhý ročník kampane Mladých reportérov pre životné prostredie Litter Less – Menej odpadu.

Centrum environmentálnych aktivít odštartuje kampaň Menej odpadu
Organizuje ju trenčianske Centrum environmentálnych aktivít (CEA) a jej hlavným cieľom je poukazovať na problémy s odpadom a predostrieť možnosti ich riešenia.

Podľa šéfa CEA Richarda Medala mladí reportéri mohli do konca októbra posielať tipy týkajúce sa problémov s odpadom v ich meste, škole, bezprostrednom okolí, či v národných parkoch a vzácnych prírodných územiach.

"Kampaň by sme chceli odštartovať v teréne. Tam, kde miestni obyvatelia cítia problém s odpadom, ktorý negatívne ovplyvňuje životné prostredie, zdravie a kvalitu života," priblížil Medal.

Ako dodal, na terénny workshop pozvú mladých reportérov, ich pedagógov a zainteresovaných pracovníkov. Cieľom bude preskúmať možnosti riešenia problému a o zistených skutočnostiach informovať bezprostredne po skončení workshopu formou žurnalistických príspevkov – článkov, fotoreportáží a videozáznamov.

"Následne vydáme tlačovú správu o oficiálnom spustení druhého ročníka kampane Litter Less," uzavrel Medal.

Značky
tretí sektor

Diskusia(0)