NATUR-PACK

Obchodník s odpadom vozil smeti na čierne skládky

Polícia obvinila Jozefa G. (56) z obce pri Sabinove zo zločinu nedovoleného nakladania s odpadom. Podnikateľ prevzal od obcí tisíce ton odpadov, pričom si dal zaplatiť za jeho odvoz, ale vyviezol ich na nelegálne skládky.

Obchodník s odpadom vozil smeti na čierne skládky
Flickr

Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ, živnostník od septembra 2011 do júla 2013 prevzal od jednotlivých producentov odpadu vyše 9,5 tisíc ton smetí. Na legálnu skládku však vyviezol len 1,5 tisíc ton. Odpad za 350-tisíc eur pritom rozhádzal na rôzne nelegálne skládky. Jedna z nich bola na prešovskej Strojníckej ulici.

„Robili to vo veľkom, firma sem vozila smeti celý deň,“ cituje Plus JEDEN DEŇ Martina Zúbeka z vedľajšej prevádzky.

Podnikateľ je podľa portálu TV JOJ noviny.sk stíhaný na slobode, potom ako sa mu po obvinení zhoršil zdravotný stav. "Odpad rôzneho katalógového čísla obvinený muž neodovzdal na legálne uskladnenie, ale ho uložil v priemyselnom areáli ako aj na iných, zatiaľ nezistených miestach," uviedla pre noviny.sk hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Migaľová.

Značky
inšpekcia

Diskusia(0)