NATUR-PACK

Brno zavádza zber použitých rastlinných olejov

Brnenská zberová spoločnosť SAKO v spolupráci s mestom zavádza zber použitých rastlinných olejov. Pomôcť im má aj mobilná aplikácia.

Brno zavádza zber použitých rastlinných olejov
redakcia (ilustračné)

Použité jedlé oleje môžu Brňania odovzdať v každom z 37 zberných stredísk odpadov, na ktorých sú rozmiestnené čierne plastové nádoby s nálepkou označujúcou, že ide o nádoby určené na odkladanie olejov z domácností. Podmienkou je, aby boli v uzatvárateľných obaloch, napríklad PET fľašiach, v uzatvorených vedrách alebo kanistroch.

SAKO sa tak snaží odľahčiť mestské kanalizácie, ktoré sú týmito olejmi zaťažované.

Najbližšie zberné stredisko si môže občan vyhľadať na webových stránkach spoločnosti, alebo si môže do svojho mobilného telefónu stiahnuť aplikáciu, ktorá mu najbližšie zberné stredisko odpadu nájde.

Značky
použitý olej

Diskusia(0)