NATUR-PACK

Spaľovňa odpadov pri Plzni začne vyrábať v apríli. Čaká však na ďalší súd

V hre o stavebné povolenie je znovu Krajský súd v Plzni. Tepláreň chce od stavebného úradu zmenu parametrov technológie.

Spaľovňa odpadov pri Plzni začne vyrábať v apríli. Čaká však na ďalší súd

Zrejme už 1. apríla 2016 začne Plzeňská teplárenská (PT) vyrábať Chotíkove pri Plzni energiu z odpadov. V zariadení sa bude páliť odpad zo všetkých plzenských domácností, ktorý od budúceho týždňa bude zvážať do Chotíkova mestská spoločnosť Čistá Plzeň.

"Prvý apríl je termín, s ktorým počítame. Môže sa stať, že to bude o mesiac neskôr, pretože stavba má teraz asi dvoj až trojmesačný sklz," cituje český Denik.cz generálneho riaditeľa PT Tomáša Drápelu. Spaľovňa už prijala asi tridsaťpäť robotníkov, teraz jej stavba finišuje.

Dvojmiliardová spaľovňa získala späť platné stavebné povolenie, ktoré vydal stredočeský krajský úrad. Ten sa vecou zaoberal po tom, čo Krajský súd v Plzni vo februári na popud ekologických aktivistov povolenie zrušil. Je však možné, že sa stavba môže znovu skomplikovať.

Odporcovia spaľovne totiž podali ďalšiu žalobu, tentoraz na Stredočeský kraj, ktorý o znovunadobudnutie stavebného povolenia kladne rozhodol.

Čítajte viac TU.


Diskusia(0)