NATUR-PACK

Posledná legálna skládka v katastri Brezovej pod Bradlom je minulosťou

Skládku po naplnení kapacity zrekultivovali.

Posledná legálna skládka v katastri Brezovej pod Bradlom je minulosťou

„Na skládku sa po zaplnení všetkých kaziet prestalo zavážať už začiatkom tohto roka,“ uviedol pre senickú televíziu TV Sen Bohuslav Krippel, riaditeľ Technických služieb mesta Brezová pod Bradlom. V súčasnosti už miestne technické služby odvážajú odpad na skládku v Kostolnom pri Starej Turej, zvažujú aj možnosť využitia služieb prevádzkovateľa skládky odpadov v Cerovej na Záhorí, s ktorou práve prebiehajú rokovania.

Rekultivácia skládky prebiehala v niekoľkých fázach, najprv došlo k prekrytiu skládky nepriepustnou fóliou, ktorá má zabrániť úniku skládkových plynov. Fólia bola následne prekrytá ílovitou zeminou, na ňu bola položená ďalšia fólia, ktorá zabraňuje priesaku vody. Na ňu bola vysypaná meter vysoká ornica s osiatou trávou.

Rekultivovanú skládku nemožno využívať na žiaden účel, nakoľko územie musí byť uzatvorené a neprístupné ľuďom pre potenciálnu hrozbu úniku plynu.


Diskusia(0)