Eversheds Sutherland
MEVA SK
INISOFT

Zberové vozidlo od skupiny Volvo si vystačí len s vodičom

Skupina Volvo očakáva, že so svojím novým zberovým vozidlom bude v roku 2016 sláviť úspech. Model Mack LR vo verzii určenej na zber odpadu bol prezentovaný ako novinka na WasteExpo 2015 v Las Vegas a aktuálne sa predáva najmä v Severnej Amerike.

Zberové vozidlo od skupiny Volvo si vystačí len s vodičom

Marketingový manažér Mack Trucks Curtis Dorwart o modeli LR uviedol, že „je veľmi univerzálny v tom, má širokú škálu dostupných možností pre konfiguráciu vstupu do kabíny a miesta pre vodiča vpravo či vľavo. Môže preto vykonávať viacero rôznych typov zberu odpadu. Nielen klasické zadné nakladanie, ale i bočné či predné.“

"Snažíme sa porozumieť potrebám našich zákazníkov a ponúkať trvanlivé, spoľahlivé nákladné vozidlá, ktoré pre nich odvedú dobrú prácu. Vďaka spätnej väzby od zákazníkov sme vytvorili bezpečnejšie, pohodlnejšie pracovné prostredie pre vodiča," uviedol pri predstavovaní modelu LR Stephen Roy, prezident Mack Trucks pre Severnú Ameriku.

Prečítajte si tiež
Volvo vyvíja robotov, ktorí budú potichu vyprázdňovať smetiaky
Volvo podniká kroky na zlepšenie jej automatizačnej techniky tým, že pomáha rozvíjať autonómne roboty na odvoz odpadkov.

Novinka pre vodiča poskytuje lepší výhľad z kabíny a vyšší komfort. Ten v sebe zahŕňa teleskopický stĺpik volantu s voliteľným náklonom, elektricky ovládané okná a centrálne zamykanie, zrkadlá so zapamätovateľnými pozíciami, klimatizáciu, LED osvetlenie v kabíne a prístrojovú dosku s farebným LCD displejom.

Špeciálna starostlivosť výrobcu o vodiča má svoje rácio. S využitím nakladacieho ramena možno totiž osádku zberového vozidla Mack LR redukovať len na vodiča samotného.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v decembri 2023

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v decembri 2023

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v decembri 2023? Prinášame tradičný mesačný prehľad.

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Spoločnosť Inisoft pozýva záujemcov na online školenie určené pre pracovníkov spoločností, ktorí sú pôvodcami odpadov a sú zodpovední za nakladanie s odpadmi.

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Spoločnosť EKOS PLUS pozýva na 7. ročník konferencie, ktorá je spojená s workshopom k novej stavebnej legislatíve.