NATUR-PACK

OLO: Kam s vianočným stromčekom po sviatkoch?

Obdobie krásnych a pokojných vianočných sviatkov je, žiaľ, už za nami a pred nami otázka, čo so symbolom Vianoc - vianočným stromčekom. Spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), v roku 2014 zlikvidovala 84 ton vianočných stromčekov, v roku 2015 to bolo takmer 94 ton a ich likvidáciu zabezpečí aj v roku 2016.

OLO: Kam s vianočným stromčekom po sviatkoch?

Keďže vianočné stromčeky sú biologicky rozložiteľným odpadom, sú odvážané na zhodnotenie kompostovaním, čiže zlikvidovanie na drevnú štiepku a následné využitie na kompost. Je preto veľmi dôležité, aby boli vianočné stromčeky dôkladne odzdobené.

Spoločnosť OLO a.s. zabezpečuje už tradične bezplatný zber a odvoz vianočných stromčekov od 11.1.2016 do 29.2.2016. Po tomto termíne je možné stromčeky odovzdať ako súčasť zmesového komunálneho odpadu.

Vianočné stromčeky je potrebné ukladať v prípade rodinných domov ku zberným hniezdam – najbližšiemu stojisku a v prípade bytových domov ku stanovištiam zberných nádob. Existuje aj ďalšia možnosť, priviesť stromček osobne a bezplatne ho odovzdať v zbernom dvore OLO a.s. na Starej Ivánskej ceste 2, ktorý je otvorený každý deň okrem nedele a sviatkov od 8:00 do 18:00.

V prípade ďalších otázok alebo informácií nás, prosím, neváhajte kontaktovať:

Mgr. Beata Humeniková
Hovorkyňa spoločnosti
a zodpovedná za Oddelenie marketingu

Odvoz a likvidácia odpadu a.s.
Ivanská cesta 22
821 04 Bratislava
Tel: +421/2/50 110 107
Mobil: +421/918 110 107
e-mail: humenikova@olo.sk
www.olo.sk


Diskusia(0)