NATUR-PACK

Súťaž „ozetvéčiek“ o zmluvy s obcami graduje. Veľké mestá si dávajú načas

Už o dva mesiace skončí obdobie, počas ktorého musia mať firmy, ktoré sa uchádzajú o autorizáciu na činnosť organizácie zodpovednosti výrobcu, uzatvorené zmluvy o budúcich zmluvách s obcami. Urobili sme preto malý prieskum o tom, v akom stave je schvaľovanie zmlúv zastupiteľstvami.

Súťaž „ozetvéčiek“ o zmluvy s obcami graduje. Veľké mestá si dávajú načas
Foto: Fotolia

Oslovili sme osemdesiatku najväčších miest na Slovensku. V termíne, o ktorý sme požiadali, nám odpovedalo 27 miest, teda tretina. Z nich len jedenásť, čo je približne 40 %, má už uzatvorenú zmluvu so záujemcom o získanie autorizácie na činnosť OZV.

Najväčšie mestá na Slovensku však zatiaľ zmluvy uzatvorené nemajú. O najlukratívnejšie zmluvy sa tak ešte súťaží.

Týka sa to aj Bratislavy. „Zmluvu o budúcej zmluve mesto Bratislava ako obec s organizáciou zástupcu výrobcov (OZV) ešte neuzavrelo. V súčasnosti si mesto interne stanovuje kritériá výberu OZV. Samospráva má záujem čo najskôr uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve po výbere OZV. Budeme rešpektovať termíny vyplývajúce zo zákona o odpadoch. Uzatvorenie zmluvy o budúcej zmluve s OZV, ktorá bude podkladom pre uzatvorenie riadnej zmluvy, nepodlieha súhlasu mestského zastupiteľstva, je to kompetencia primátora, ale primátor určite bude o tom mestské zastupiteľstvo informovať,“ uviedla pre Odpady-portal.sk hovorkyňa hlavného mesta Ivana Skokanová.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)