NATUR-PACK

Zmluva Žiaru nad Hronom so zberovkou je nevýhodná

Najvyšší kontrolný úrad vidí v zmluve o komunálnom odpade viacero nevýhod pre mesto. Exprimátor Černaj reaguje. Súčasný primátor Antal rokuje o zmene podmienok.

Zmluva Žiaru nad Hronom so zberovkou je nevýhodná

Nedávna kontrola Najvyššieho kontrolného úradu SR v Žiari nad Hronom odhalila podľa denníka Sme viacero porušení zákona.

Problém má byť v ustanoveniach koncesnej zmluvy na odvoz odpadu medzi mestom a spoločnosťou Technické služby – Žiar nad Hronom, a.s., ktorá bola uzatvorená ešte v roku 2009. Kontrolóri tvrdia, že zmluva sa nedá zrušiť dvadsať rokov.

„Po celú túto dobu musí mesto zálohovo financovať prevádzkové náklady koncesionára. Zmluva je značne nevyvážená, keď viaceré jej ďalšie ustanovenia sú formulované výrazne v neprospech mesta,“ cituje Sme Danielu Bolech Dobákovú, hovorkyňu úradu.

Ivan Černaj, ktorý bol v čase podpisu zmluvy primátorom mesta, nevýhodnosť zmluvy odmieta.

Súčasný primátor Žiaru Peter Antal tvrdí, že by takúto zmluvu určite nepodpísal. Spoločnosť Tatra Real, ktorá bola vtedajším vlastníkom akciovky Technické služby medzitým predala zberovku žilinskej spoločnosti T+T, a.s.

Ani po zisteniach Najvyššieho kontrolného radu neplánuje mesto zmluvu zverejniť. „V tom čase táto povinnosť neexistovala a nijakú inú zmluvu sme spätne nezverejnili. Ak bude mať niekto záujem, môže do nej nahliadnuť na mestskom úrade,“ odkázal denníku Sme žiarsky primátor.


Diskusia(0)