NATUR-PACK

Maďarsko chce zoštátniť komunálne služby a energiu

Maďarská vláda plánuje zaviesť nové modely fungovania služieb obyvateľstvu okrem uvedených oblastí aj vo vodohospodárstve, dodávke tepla a verejného stravovania.

Maďarsko chce zoštátniť komunálne služby a energiu
Flickr

Maďarská vláda chce dosiahnuť, aby poskytovanie takmer všetkých komunálnych služieb a energií obyvateľstvu mal za úlohu štát. Vyhlásil to minister riadiaci úrad vlády János Lázár.

Pracuje sa aj na príprave štátneho holdingu, ktorý bude spravovať nakladanie s komunálnym odpadom.

Čítajte viac TU.


Diskusia(0)