NATUR-PACK

OLO otvorilo po prvý raz spaľovnu odpadov pre verejnosť

V piatok 23.9.2016 sa dvere Spaľovne odpadu vo Vlčom hrdle, ktorá patrí bratislavskej odpadovej spoločnosti OLO, oficiálne po prvýkrát otvorili pre verejnosť.

OLO otvorilo po prvý raz spaľovnu odpadov pre verejnosť

Súčasťou programu bolo aj otvorenie výchovno - vzdelávacieho environmentálneho OLO Centra, ktoré ako jediné v Bratislave bude poskytovať pravidelné zážitkové exkurzie pre verejnosť do bratislavskej Spaľovne odpadu.

V OLO Centre bude prebiehať ekovýchova a na ňu nadväzujúce exkurzie v spaľovni. Zabezpečovať ju budú skúsení lektori Inštitútu DAPHNE, ktorí budú v OLO Centre vzdelávať deti základných škôl z Bratislavy a okolia.

Program je pre všetkých účastníkov bezplatný. V centre chcú deťom ukázať, čo všetko sa s odpadom deje po jeho odložení do zbernej nádoby.

„Bratislava je jedným z dvoch miest, v ktorých sa odpad neskládkuje, ale energeticky zhodnocuje a triedi. Príspevkom spoločnosti NATUR-PACK do tejto aktivity je vzdelávací program, ktorý bude prebiehať v OLO Centre a bude zameraný najmä na triedenie odpadu,“ uviedol riaditeľ spoločnosti NATUR-PACK Michal Sebíň. Zdôraznil zároveň, že Deň otvorených dverí sa bude konať každý rok, pričom vzdelávacie aktivity budú prebiehať aj priebežne.

Školy si bucú môcť program objednať prostredníctvom internetových stránok spoločností OLO alebo NATUR-PACK. „Účastníci tak získajú unikátnu možnosť vidieť celý systém nakladania s odpadmi v Bratislave od jeho zberu, cez dotriedenie až po energetické zhodnotenie,“ doplnil Sebíň.

Na Dni otvorených dverí bratislavskej spaľovne nechýbala prehliadka vozového parku OLO s možnosťou nazrieť do jednotlivých áut a odfotiť sa v nich.

O zábavu sa starala skupina Rytmika so svojou bubnovou šou na smetiakoch a sprievodný program pre malých i veľkých. Moderátorom podujatia bol člen skupiny Fragile, Viliam Csontos.

Pozrite si reportáž TV TA3:

Fotoreportáž

Foto - zdroj: Odpady-portal.sk

Foto - zdroj: OLO, a.s.

Značky
NATUR-PACK OLO

Diskusia(0)