NATUR-PACK

Malta recykluje čoraz menej, vraj za to môžu turisti

V roku 2014 tu miera recyklácie dosahovala iba 5,7 %

Malta recykluje čoraz menej, vraj za to môžu turisti
Foto: Wikimedia

Malta patrí medzi krajiny EÚ s najnižšou mierou recyklácie odpadu. Táto v nedávnom období ešte klesala a v roku 2014 dosahovala iba 5,7 %.

Podľa vyhlásenia tamojšieho ministerstva životného prostredia za to môže výrazný nárast cestovného ruchu a ekonomický rast krajiny, čoho dôsledkom je tvorenie väčšieho množstva odpadu.

Malý ostrov v Stredozemnom mori sa tak môže zaradiť medzi krajiny, ktorých zástupcovia odmietajú zvyšovanie recyklačných limitov na úrovni EÚ.

V súčasnosti sa ani len nepribližuje k existujúcemu cieľu recyklovať polovicu komunálneho opadu do roku 2020.

Podľa informácií denníka Malta Today bol zaznamenaný pokrok v opätovnom zužitkovaní odpadu z obalov. Dôvodom vyššej recyklácie obalových materiálov má byť skutočnosť, že výrobcovia tohto odpadu sú priamo zodpovední za jeho zber.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)