NATUR-PACK

ZMOS riešil skládkovanie

Na Štrbskom plese rokovalo Združenie miesta a obcí Slovenska.

ZMOS riešil skládkovanie
Foto: Odpady-portal.sk

Aj o pripravovanej novele zákona, ktorá by podľa TASR mala čo najmenej odpadov ukladať na skládky a viac separovať. Zasadnutie sa konalo 7.-8. novembra.

Jozef Dvonč tiež uviedol, že okrem toho riešili aj problematiku zrušenej výzvy 7.4, ktorú vyhlásilo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a malé samosprávy prišli v tomto smere o nemalé finančné prostriedky.

"Pripravuje sa novela zákona, aby sa čo najmenej odpadov ukladalo na skládky a čo najviac sa separovalo," povedal pre TASR Dvonč.

Vyjadril sa aj k novému zákonu o odpadoch v súvislosti so zmluva OZV s obcami.

V samotnom zákone sa podľa Dvonča predpokladalo, že budú uzatvorené do 31. decembra tohto roku s tým, že po tomto období sa prehodnotia.

"Tí, ktorí budú spokojní a budú mať dobrú spoluprácu, tak môžu fungovať ďalej a podpísať zmluvu nanovo. Finančne to nebude vyhovovať najmä v malých obciach, kde v zmysle zákona nastúpia koordinačné centrá. Tie by mali celú problematiku doriešiť," doplnil Dvonč.

Viac čítajte TU.


Diskusia(0)