Eversheds Sutherland

V Košiciach vyrastie zariadenie na recykláciu odpadu zo skla

Prevádzka spracuje 25-tisíc ton skleného odpadu ročne, drvené sklo sa využije pri výrobe izolačných materiálov.

V Košiciach vyrastie zariadenie na recykláciu odpadu zo skla
Foto: Fotolia

Spoločnosť MM Revital chce v priemyselnom areáli košického US Steel prevádzkovať zariadenie na zhodnocovanie odpadu zo skla. Plánuje spracovať zhruba 25-tisíc ton skleného odpadu ročne.

Vstupným materiálom na ďalšie zhodnocovanie má byť odpadové sklo rôzneho typu – staré, použité sklo, sklenené črepy rôznej kvality, poháre, fľaše, okenné tabule, číre, zelené, hnedé a sklo inej farby.

Výsledkom bude približne 23-tisíc ton jednodruhovej sklenej múčky s čistotou 98 %. Recyklovaný materiál sa môže používať ako surovina pre sklárne a na výrobu stavebných izolačných materiálov.

Lokalita prevádzky sa nachádza v priemyselnej oblasti Bočiar, ktorý je súčasťou areálu USS Košice.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
Značky
odpad zo skla

Diskusia(0)