Dvořák Hager & Partners
REDOX
INISOFT

Zberný dvor na elektroodpad pribudne v Ružinove

Spoločnosť Metmax bude vykupovať odpad z kovov, papiera, batérií a elektroniky od domácností a firiem z blízkeho okolia.

Zberný dvor na elektroodpad  pribudne v Ružinove

Foto: Fotolia

V bratislavskej mestskej časti Ružinov vyrastie zberňa druhotných surovín. Spoločnosť Metmax tu bude zhromažďovať, triediť, upravovať a uskladňovať odpad z kovov, papiera, batérií a elektronických výrobkov.

Zberný dvor je situovaný na rohu ulíc Hrachová a Domkárska. Ide o existujúci areál zberných surovín, ktorý sa však v súčasnosti nevyužíva. Výmera spevnených betónových plôch dosahuje zhruba 1000 štvorcových metrov. Spoločnosť Metmax tu bude vykonávať zber odpadu pochádzajúceho od občanov, firiem a organizácií najmä z Ružinova a najbližšieho okolia. Po naplnení kapacity bude odpad odvezený na ďalšie úpravy ku koncovým spracovateľom.

Odpad do strediska privezú občania a firmy vlastnými vozidlami, na vstupe bude prebiehať kontrola druhu a množstva dovezeného odpadu a k jeho váženiu na váhe, následne bude odpad vložený do príslušného kontajnera v zbernom dvore.

V areáli sa budú zberať kovy a papier v množstve asi 5 000 ton, batérie cca 1 000 ton a elektroodpad zhruba 400 ton ročne. Nebezpečný odpad z uvedených množstiev bude predstavovať približne 500 ton za rok v prvej variante zámeru. Túto v rámci procesu posudzovania dopadov na životné prostredie odporúča ministerstvo životného prostredia.  

“V priestoroch zberne budú zbierané ostatné odpady aj nebezpečné odpady, ktoré budú vykupované, triedené a uskladnené v sklade a vo veľkokapacitných kontajneroch. V prípade potreby sa vykoná úprava (ako napríklad ručné rezanie, skracovanie a podobne) k lepšej skladnosti. Odvoz odpadov bude vykonávaný podľa potreby, tak aby nedošlo k prepĺňaniu kapacity zariadenia,” píše sa vo zverejnenom zámere.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné
Značky
zberné dvory

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Francúzsko chce donútiť výrobcov cigariet k upratovaniu ulíc od ohorkov

Francúzsko chce donútiť výrobcov cigariet k upratovaniu ulíc od ohorkov

O nebezpečenstve fajčenia cigariet sa hovorí často, o problémoch spôsobených cigaretovými ohorkami omnoho menej. Francúzska vláda sa odpad po fajčiaroch rozhodla riešiť svojsky.

ISOH je vo výstavbe. Analyzuje

ISOH je vo výstavbe. Analyzuje

Na informačný systém dohliada riadiaci výbor. Sú v ňom zástupcovia ministerstva aj zamestnávateľských združení, konkrétne mená ministerstvo neposkytlo.

MŽP SR: Rozhodnutia úradu týkajúce sa Vassal EKO môžu byť nezákonné

MŽP SR: Rozhodnutia úradu týkajúce sa Vassal EKO môžu byť nezákonné

Ministerstvo životného prostredia preverilo viaceré rozhodnutia Okresného úradu v Bratislave, ktoré sa týkajú spoločnosti Vassal EKO. Z výsledkov kontrol envirorezortu vyplýva podozrenie.