Eversheds Sutherland
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Jubilejný ročník veľtrhu IFAT stanovuje nové kritériá

Až 3.097 vystavovateľov z 59 krajín sa zúčastní najbližšieho ročníka IFAT. Na veľtrh je prihlásených 50 českých a vystavovateľov na ploche 1 700 m2. IFAT sa tiež rozrastá o dve nové haly C5 a c6, výstavná plocha sa teda zväčšuje na 260 000 m2, čo je už 18 výstavných hál!

Jubilejný ročník veľtrhu IFAT stanovuje nové kritériá

Foto: IFAT

Nové rozdelenie hál

V rámci expanzie veľtrhu IFAT dôjde k preusporiadaniu jednotlivých hál podľa zamerania.

Sekcia vody a odpadových vôd bude zaberať západné haly, rovnako ako vonkajší priestor severne od haly C. Oblasti recyklácie a komunálnych technológií budú obsadzovať haly na východe a východné susedné vonkajšie priestory F7 a F8.

Stefan Rummel, výkonný riaditeľ spoločnosti Messe München, je presvedčený, že "vďaka tomuto jasnému tematickému rozdeleniu sa návštevníci budú nielen lepšie orientovať, ale budú schopní sa efektívnejšie stretávať so všetkými dôležitými spoločnosťami. Vďaka rozšíreniu dáme tiež viac spoločnostiam možnosť sa zúčastniť veľtrhu IFAT."

IFAT sa opäť zameriava na témy budúcnosti: s ročníkom 2018 sa prvýkrát na svetovom veľtrhu pre vodné hospodárstvo, odpadové vody, odpad a suroviny objavuje téma napr. "udržateľnosť v cestnej výstavbe". Od 14. do 18. mája 2018 bude na výstavisku v Mníchove venovaná špeciálna výstava procesom a strojom, ktoré šetria zdroje, rovnako ako trvanlivým materiálom pre výstavbu ciest.

Silvia Fritscher, projektová manažérka veľtrhu IFAT Messe München, hodnotí ďalšie novinky ako veľký prínos: "Posilňujeme súčasné a budúce trendová témy v priemysle - pre nás, popredný svetový veľtrh, je to viac-menej nevyhnutná požiadavka."

Produkčné portfólio tejto odbornej výstavy pokrýva celý procesný reťazec cestné výstavby – od dekonštrukcie ciest cez prípravu a využitie stavebných materiálov až po ich inštaláciu - a sústredí sa pritom na aspekt udržateľnosti.

Fritscher pokračuje: "Táto odborná výstava vytvára pridanú hodnotu pre našich miestnych účastníkov. Ale tiež samozrejme oslovujeme ďalšie stavebné firmy, inžinierske kancelárie a kancelárie pre výstavbu ciest."

Ďalšia téma na veľtrhu IFAT - Voda 4.0: Trend pokračuje - najmä v priemysle pitnej vody

Poskytovanie cenovo dostupné pitnej vody najvyššej kvality je jednou z najdôležitejších úloh vodného priemyslu. Predpokladom toho sú neustále inovácie, ktoré dlhodobo zaisťujú vysoký štandard priemyslu.

Súčasný vývoj v oblasti výroby a distribúcie pitnej vody bude uvedený na nadchádzajúcom ročníku veľtrhu IFAT.

Najvýznamnejšie svetový veľtrh pre vodné hospodárstvo, odpadové vody, odpad a suroviny sa koná od 14. do 18. mája 2018 na mníchovskom výstavisku.

Podľa názoru Silvie Fritscherové sa čoraz viac inovácií prezentovaných na IFAT už niekoľko rokov spája s heslami digitalizácie, automatizácie a voda 4.0. Trend, ktorý sa v roku 2018 ešte viac zintenzívňuje.

Všetok návštevnícky servis, zabezpečenie zvýhodnených vstupeniek, ubytovanie a možnosť zúčastňovať sa organizovanej cesty na veľtrh či zabezpečenie cesty na kľúč pre firmy zaisťuje www.expocs.cz.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v marci 2024

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v marci 2024

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v marci 2024? Tu je náš tradičný mesačný prehľad.

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2024

Organizátor podujatia Ekos Plus pozýva na 12. ročník odbornej konferencie, ktorá sa uskutoční v druhej polovici júna v Žiline.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2023

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2023

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti musí splniť držiteľ odpadu, výrobca vyhradeného výrobku či správca zálohového systému v apríli 2023? Prinášame vám ich prehľad.