Dvořák Hager & Partners
REDOX
INISOFT

DM bude predávať čapovanú ekodrogériu

Po vzore špecializovaných predajní bude onedlho konečne možnosť nakúpiť drogériu bezobalovo aj v jednom z veľkých obchodných reťazcov – DM. V Rakúsku momentálne prebieha testovanie tohto predajného konceptu.

DM má v pláne predávať čapovanú drogériu

Foto: Wikimedia Commons

Spoločnosť DM prišla s priaznivou správou pre všetkých, ktorí sa snažia obmedziť tvorbu odpadu a šetriť životné prostredie. Už o pár mesiacov si v slovenských predajniach budú môcť načapovať prací či čistiaci prostriedok do vlastnej nádoby.

Momentálne tento predajný koncept testujú v susednom Rakúsku, kde čapované čistiace prostriedky zaviedli na dvanástich prevádzkach. Skúšobná doba by mala trvať približne rok. Po ukončení tejto testovacej fázy má vedenie DM v úmysle zaviesť čapované čistiace prostriedky aj na Slovensku, informoval Denník N.

Spustenie tejto ekologickej služby pre našich zákazníkov predpokládáme v prvej polovici roka 2019. Jej cieľom je urobiť významný krok, ktorý prispeje k znižovaniu spotreby plastov. Zákazníci si tak budú môcť naplniť čistiace prostriedky do vlastných nádob, alebo do nádob, ktoré im budú k dispozícii v DM," tvrdí Nicol Noseková pre portál Noizz.sk.


Foto: DM


Rovnako ako v susednom Rakúsku, keďže pôjde opäť o testovaciu fázu, aj na Slovensku bude zo začiatku možnosť načapovať si prostriedky len v niektorých väčších predajniach. Konkrétne pobočky, kde plánujú službu zaviesť zverejnené zatiaľ neboli, no bezobalový nákup budú môcť zákazníci využiť napríklad v bratislavskom obchodnom centre Centrál.

O výbere predávanej značky a konkrétnych produktoch sa ešte nerozhodlo. V susednom Rakúsku sú testované organické saponáty značky PLANET PURE, ktorých zloženie je na čisto rastlinnej báze a sú na 100 percent biologicky odbúrateľné. Vedenie spoločnosti na Slovensku by podľa vyjadrenia konateľa DM drogeriemarkt Martina Podhradského pre Denník N chcelo, aby to bol slovenský výrobca.

V rakúskych testovacích predajniach majú zákazníci možnosť jednorazového zakúpenia nádob na čapovanie s objemom 1 liter na umývanie riadu a 1,5 litra na pranie (postačujúcu sa 37 praní), ktoré môžu používať takmer donekonečna. DM tak šetrí nielen vlastné náklady, ale tiež znižuje produkciu plastového odpadu až o 60 percent, informuje rakúsky web DM-drogeriemarkt.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Evian sa zaviazal, že v priebehu siedmich rokov bude používať 100 % recyklované fľaše

Evian sa zaviazal, že v priebehu siedmich rokov bude používať 100 % recyklované fľaše

Jedna z najpredávanejších značiek balených vôd na svete oznámila, že do roku 2025 sa jej obalová stratégia stane na 100 % cirkulárnou.

Spracovatelia odpadu v EÚ volajú po zjednodušení pravidiel prepravy

Spracovatelia odpadu v EÚ volajú po zjednodušení pravidiel prepravy

Európska federácia spracovateľov odpadu a environmentálnych služieb vyzýva aj k jasnejšiemu rozlišovaniu nebezpečného odpadu, či zníženiu byrokracie.

Ako zmierniť znečistenie mikrovláknami? Stačí do práčky umiestniť plastovú loptičku

Ako zmierniť znečistenie mikrovláknami? Stačí do práčky umiestniť plastovú loptičku

Cora Ball je vynález, ktorý zachytáva mikrovlákna, ktoré sa pri praní uvoľnia z oblečenia.