NATUR-PACK

Bez plastu budú aj vianočné trhy v Banskej Bystrici

K Žiline sa pridáva ďalšie veľké mesto.

Bez plastu budú aj vianočné trhy v Banskej Bystrici
Fotobanka

Mesto Banská Bystrica vyzvalo predajcov, aby počas vianočných trhov na Námestí SNP a Námestí Štefana Moysesa, ktoré začínajú vo štvrtok 29. novembra, obmedzili používanie plastu pri výdaji jedla a nápojov.

Hovorkyňa primátora mesta Dominika Mojžišová pre médiá uviedla: Počas tohtoročných Vianočných trhov v Banskej Bystrici je každý prevádzkovateľ stánku s občerstvením povinný obmedziť  resp. úplne vylúčiť  používanie plastových riadov. Ako náhradu odporúčame kompostovateľný riad alebo riad určený na opakované použite. V tomto roku pôjde ešte o skúšobný režim. Cieľom  takéhoto usmernenia je minimalizovať plastový odpad. V budúcnosti plánujeme pokračovať v prísnejšom režime.

Bez plastových tanierov a pohárov budú tento rok aj vianočné trhy v Žiline.

Zdroj: Bystricoviny


Diskusia(0)