Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Príďte na výstavu cirkulárnej ekonomiky. Je nielen o zero waste v podnikaní

Agentúra Slovak Business Agency organizuje v rámci medzinárodného projektu MOVECO jedinečnú výstavu cirkulárnej ekonomiky na Slovensku.

Príďte na výstavu cirkulárnej ekonomiky. Je nielen o zero waste v podnikaní

Foto: SBA

Uvidíte počas nej viac ako 20 produktov a služieb firiem, ktorým nie sú cudzie pojmy ako recyklácia, ekodizajn, opätovné používanie, refurbishing, upcycling alebo zero waste.

Témou výstavy je predstavenie inovatívnych a inšpiratívnych príkladov dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky predovšetkým zo Slovenska, ale aj zahraničných krajín (Nemecko, Rakúsko, Slovinsko alebo Maďarsko).

Záujemcovia sa na vystavené produkty z oblasti zero wasre môžu prísť pozrieť od 21. januára v čase od 9:00 do 17:00 do priestorov Národného podnikateľského centra (NPC) Slovak Business Agency na Karadžičovej 2 v Bratislave. Na konci februára je naplánovaný jej presun do Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

zero waste

Výstava ukazuje možnosti, kde všade sa dajú aplikovať princípy cirkulárnej ekonomiky vo výrobkoch alebo službách. Často myslíme na recykláciu ako jediný spôsob udržania materiálov v obehu, no všetko môže začať už pri dizajne. Podnikatelia sa zároveň môžu inšpirovať myšlienkami, s ktorými pracovali vystavujúce spoločnosti nie len zo Slovenska”, povedal projektový manažér projektu MOVECO Tomáš Kolenčík.

zero waste

Výstava má putovný charakter – prechádza krajinami Nemecko, Slovinsko, Slovensko a Rakúsko, pričom každá krajina prezentuje projekt MOVECO, cirkulárne riešenia vo svete a svoje lokálne príklady dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky.

zero waste

To, čo je pre nás zvyčajne odpad, pokladá cirkulárna ekonomika za zdroj. Z Nemecka a Slovinska tu máme vystavený napríklad koberec z použitých horolezeckých lán alebo okná zo starých drevených trámov. Predstavujeme aj upcyklovanú módu alebo spodnú bielizeň, ktorá bola navrhnutá tak, aby sa na konci životnosti dala recyklovať alebo kompostovať,“ povedala manažérka projektu MOVECO Denisa Rášová.

zero waste

Dňa 31.1. o 17:30 sa v Slovak Business Agency bude konať aj diskusia s hosťami na tému cirkulárnej ekonomiky a jej uplatnenia v podnikaní. Medzi účastníkmi nájdete firmy a organizácie Sensoneo, Umelohmotné, Ekolumi a U vážky

zero waste

zero waste

zero waste

Zdroj: Slovak Business Agency


Mohlo by vás zaujímať

Ministerstvo životného prostredia uviedlo spoločnosť SEWA ako príklad dobrej ekologickej praxe

Ministerstvo životného prostredia uviedlo spoločnosť SEWA ako príklad dobrej ekologickej praxe

Ministerstvo životného prostredia a Slovenská agentúra životného prostredia v publikácii Obehové hospodárstvo – budúcnosť rozvoja zaradili medzi ukážkové príklady z praxe aj spoločnosť SEWA vďaka jej sekundárnym aktivitám a projektom súvisiacim s ekologickou likvidáciou elektroodpadu.

Pozvánka na konferenciu: ENVIRO 2019

Pozvánka na konferenciu: ENVIRO 2019

Tradičná česko-slovenská konferencia odborníkov venujúcich sa ochrane životného prostredia sa tento rok bude konať na Slovensku v Trenčianskych Tepliciach v Kursalone.

MOL vstupuje do sektoru kompaundácie recyklovaných plastov

MOL vstupuje do sektoru kompaundácie recyklovaných plastov

Akvizícia je v súlade s cieľom Stratégie 2030 Skupiny MOL rozšíriť petrochemické portfólio produktov s vyššou pridanou hodnotou.