NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Príďte na výstavu cirkulárnej ekonomiky. Je nielen o zero waste v podnikaní

Agentúra Slovak Business Agency organizuje v rámci medzinárodného projektu MOVECO jedinečnú výstavu cirkulárnej ekonomiky na Slovensku.

Príďte na výstavu cirkulárnej ekonomiky. Je nielen o zero waste v podnikaní

Foto: SBA

Uvidíte počas nej viac ako 20 produktov a služieb firiem, ktorým nie sú cudzie pojmy ako recyklácia, ekodizajn, opätovné používanie, refurbishing, upcycling alebo zero waste.

Témou výstavy je predstavenie inovatívnych a inšpiratívnych príkladov dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky predovšetkým zo Slovenska, ale aj zahraničných krajín (Nemecko, Rakúsko, Slovinsko alebo Maďarsko).

Záujemcovia sa na vystavené produkty z oblasti zero wasre môžu prísť pozrieť od 21. januára v čase od 9:00 do 17:00 do priestorov Národného podnikateľského centra (NPC) Slovak Business Agency na Karadžičovej 2 v Bratislave. Na konci februára je naplánovaný jej presun do Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

zero waste

Výstava ukazuje možnosti, kde všade sa dajú aplikovať princípy cirkulárnej ekonomiky vo výrobkoch alebo službách. Často myslíme na recykláciu ako jediný spôsob udržania materiálov v obehu, no všetko môže začať už pri dizajne. Podnikatelia sa zároveň môžu inšpirovať myšlienkami, s ktorými pracovali vystavujúce spoločnosti nie len zo Slovenska”, povedal projektový manažér projektu MOVECO Tomáš Kolenčík.

zero waste

Výstava má putovný charakter – prechádza krajinami Nemecko, Slovinsko, Slovensko a Rakúsko, pričom každá krajina prezentuje projekt MOVECO, cirkulárne riešenia vo svete a svoje lokálne príklady dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky.

zero waste

To, čo je pre nás zvyčajne odpad, pokladá cirkulárna ekonomika za zdroj. Z Nemecka a Slovinska tu máme vystavený napríklad koberec z použitých horolezeckých lán alebo okná zo starých drevených trámov. Predstavujeme aj upcyklovanú módu alebo spodnú bielizeň, ktorá bola navrhnutá tak, aby sa na konci životnosti dala recyklovať alebo kompostovať,“ povedala manažérka projektu MOVECO Denisa Rášová.

zero waste

Dňa 31.1. o 17:30 sa v Slovak Business Agency bude konať aj diskusia s hosťami na tému cirkulárnej ekonomiky a jej uplatnenia v podnikaní. Medzi účastníkmi nájdete firmy a organizácie Sensoneo, Umelohmotné, Ekolumi a U vážky

zero waste

zero waste

zero waste

Zdroj: Slovak Business Agency


Mohlo by vás zaujímať

Evidenciu a ohlasovanie odpadov uľahčuje evidenčný automat

Evidenciu a ohlasovanie odpadov uľahčuje evidenčný automat

O novej odpadovej aplikácii hovorí Tomáš Schabjuk zo spoločnosti Odpadový hospodár s.r.o.

Pozvánka na konferenciu: Slovakia Going Zero Waste

Pozvánka na konferenciu: Slovakia Going Zero Waste

Druhý ročník interaktívnej konferencie sa uskustoční v apríli v Bratislave. Denník Odpady-portal.sk je mediálnym partnerom konferencie.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti vo februári 2019

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti vo februári 2019

Prinášame vám súhrn evidenčných a ohlasovacích povinností v odpadovom hospodárstve, ktoré musí dodržiavať držiteľ odpadu, sprostredkovateľ alebo obchodník.