NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Vo štvrtok 31. januára sa v Bratislave uskutočnila diskusia s názvom „Diskusia nielen o zero waste v podnikaní“, ktorú usporiadala Slovak Business Agency v rámci projektu MOVECO, ktorý je zameraný na zvyšovanie povedomia o obehovom hospodárstve.

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Foto: Odpady-portal.sk

V priestoroch SBA sa do 28. februára koná zároveň aj výstava cirkulárnej ekonomiky. Ide o sprievodné podujatie projektu MOVECO, ktorý je realizovaný cez Interreg Dunajský nadnárodný program a spolufinancovaný fondmi Európskej únie (ERDF, IPA).

Témou výstavy je predstavenie inovatívnych a inšpiratívnych príkladov dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky predovšetkým zo Slovenska, ale aj zahraničných krajín (Slovinsko a Nemecko).

Pozrite si fotogalériu z výstavy

Diskusia o zero waste

V diskusii o zero waste v podnikaní vystúpilo viacero zaujímavých hostí, ktorí sa venujú podnikaniu na vyšších priečkach hierarchie odpadového hospodárstva.

Andrea Basilová

Andrea Basilová pôsobí v spoločnosti Sensoneo. Technologická firma zo Slovenska monitoruje naplnenosť kontajnerov a znižuje tak náklady na zvoz. Technológiu zaradil portál Ecopreserve.net do desiatky najlepších smart riešení v odpadovom hospodárstve.

Andrea Basilová

Andrea Basilová, Sensoneo

Michal Figúr

Ďalším diskutujúcim bol Michal Figúr zo spoločnosti Ekolumi, ktorá sa venuje príprave na spracovanie, ako aj spracovaniu rôznych druhov vytriedených odpadov.

Ekolumi vznikla v roku 2010 ako obchodná spoločnosť, v súčasnosti už realizuje aj mechanické spracovanie odpadov na dvoch lisoch, drvičke a dotrieďovacej linke. Firma od roku 2012 zaznamenáva každoročný nárast tržieb od pol milióna až k 5 miliónom eur v roku 2017. Vyplýva to z údajov portálu Finstat.

Michal Figúr

Michal Figúr, Ekolumi

Šimon Horna

Šimon Horna z projektu Umelohmotné sa spolu s priateľom zo Starej Turej rozhodli pretvárať plastový odpad na užitočné veci. Vychádzajú z konceptu komunity Precious Plastic, ktorá hľadá riešenia, ako sa dôvtipne popasovať s plastovým odpadom. Jej členovia, za ktorými stojí mladý dizajnér Dave Hakkens, z neho sami vyrábajú nové produkty.

Šimon Horna

Šimon Horna, Umelohmotné

Zuzana Cseriová

Zuzana Cseriová založila spolu s priateľmi bezobalovú predajňu U vážky, ktorú otvorili v januári tohto roku v Bratislave. Už v súčasnosti je o ňu mimoriadny záujem. Ide totiž o koncept samoobslužnej prevádzky, v ktorej si zákazník môže si namlieť vlastnú múku či spraviť arašidové maslo.

Zuzana Cseriová je známa z dlhoročného pôsobenia v retailovom biznise, naposledy vo funkcii výkonnej riaditeľky spoločnosti Terno.

Zuzana Cseriová

Zuzana Cseriová, U vážky

Petra Csefalvayová

Moderátorkou podujatia bola Petra Csefalvayová z INCIEN. Inštitút cirkulárnej ekonomiky je nezisková organizácia, ktorá spoločne so svojimi partnermi pracujeme na projektoch, ktoré umožňujú prechod z lineárneho chodu systému na cirkulárny.

Petra Csefalvayová

Petra Csefalvayová, INCIEN

Pozrite si krátku ukážku z diskusie

Pozrite si fotogalériu z podujatia


Pozrite si kompletný záznam z podujatia (audio + video)

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Seat pracuje na vývoji auta na odpadky

Seat pracuje na vývoji auta na odpadky

K tradičným palivám, CNG, LPG, elektrine, etanolu a vodíku sa možno čoskoro pridá ďalšie palivo. Tým by mohol byť podľa výrobcu automobilov Seat biometán vyrobený z organického odpadu.

Dm spúšťa bezobalový predaj drogérie v troch mestách, do konca mája bude v desiatich

Dm spúšťa bezobalový predaj drogérie v troch mestách, do konca mája bude v desiatich

Pracie a čistiace prostriedky si zákazníci načapujú do opakovane použiteľných nádob. Slovensko je po Rakúsku druhou krajinou, v ktorej dm zavádza bezobalový predaj.

Výrobcovia alternatívnych palív z odpadu sú pripravení na zvyšovanie kapacít

Výrobcovia alternatívnych palív z odpadu sú pripravení na zvyšovanie kapacít

Energetické zhodnocovanie odpadu sa po zvýšení poplatkov za skládkovanie stáva zaujímavejším.