NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Vo štvrtok 31. januára sa v Bratislave uskutočnila diskusia s názvom „Diskusia nielen o zero waste v podnikaní“, ktorú usporiadala Slovak Business Agency v rámci projektu MOVECO, ktorý je zameraný na zvyšovanie povedomia o obehovom hospodárstve.

Podnikatelia diskutovali o svojich projektoch zero waste (+ video)

Foto: Odpady-portal.sk

V priestoroch SBA sa do 28. februára koná zároveň aj výstava cirkulárnej ekonomiky. Ide o sprievodné podujatie projektu MOVECO, ktorý je realizovaný cez Interreg Dunajský nadnárodný program a spolufinancovaný fondmi Európskej únie (ERDF, IPA).

Témou výstavy je predstavenie inovatívnych a inšpiratívnych príkladov dobrej praxe v oblasti cirkulárnej ekonomiky predovšetkým zo Slovenska, ale aj zahraničných krajín (Slovinsko a Nemecko).

Pozrite si fotogalériu z výstavy

Diskusia o zero waste

V diskusii o zero waste v podnikaní vystúpilo viacero zaujímavých hostí, ktorí sa venujú podnikaniu na vyšších priečkach hierarchie odpadového hospodárstva.

Andrea Basilová

Andrea Basilová pôsobí v spoločnosti Sensoneo. Technologická firma zo Slovenska monitoruje naplnenosť kontajnerov a znižuje tak náklady na zvoz. Technológiu zaradil portál Ecopreserve.net do desiatky najlepších smart riešení v odpadovom hospodárstve.

Andrea Basilová

Andrea Basilová, Sensoneo

Michal Figúr

Ďalším diskutujúcim bol Michal Figúr zo spoločnosti Ekolumi, ktorá sa venuje príprave na spracovanie, ako aj spracovaniu rôznych druhov vytriedených odpadov.

Ekolumi vznikla v roku 2010 ako obchodná spoločnosť, v súčasnosti už realizuje aj mechanické spracovanie odpadov na dvoch lisoch, drvičke a dotrieďovacej linke. Firma od roku 2012 zaznamenáva každoročný nárast tržieb od pol milióna až k 5 miliónom eur v roku 2017. Vyplýva to z údajov portálu Finstat.

Michal Figúr

Michal Figúr, Ekolumi

Šimon Horna

Šimon Horna z projektu Umelohmotné sa spolu s priateľom zo Starej Turej rozhodli pretvárať plastový odpad na užitočné veci. Vychádzajú z konceptu komunity Precious Plastic, ktorá hľadá riešenia, ako sa dôvtipne popasovať s plastovým odpadom. Jej členovia, za ktorými stojí mladý dizajnér Dave Hakkens, z neho sami vyrábajú nové produkty.

Šimon Horna

Šimon Horna, Umelohmotné

Zuzana Cseriová

Zuzana Cseriová založila spolu s priateľmi bezobalovú predajňu U vážky, ktorú otvorili v januári tohto roku v Bratislave. Už v súčasnosti je o ňu mimoriadny záujem. Ide totiž o koncept samoobslužnej prevádzky, v ktorej si zákazník môže si namlieť vlastnú múku či spraviť arašidové maslo.

Zuzana Cseriová je známa z dlhoročného pôsobenia v retailovom biznise, naposledy vo funkcii výkonnej riaditeľky spoločnosti Terno.

Zuzana Cseriová

Zuzana Cseriová, U vážky

Petra Csefalvayová

Moderátorkou podujatia bola Petra Csefalvayová z INCIEN. Inštitút cirkulárnej ekonomiky je nezisková organizácia, ktorá spoločne so svojimi partnermi pracujeme na projektoch, ktoré umožňujú prechod z lineárneho chodu systému na cirkulárny.

Petra Csefalvayová

Petra Csefalvayová, INCIEN

Pozrite si krátku ukážku z diskusie

Pozrite si fotogalériu z podujatia


Pozrite si kompletný záznam z podujatia (audio + video)

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Vo vyhláške k úprave odpadu pred skládkovaním pribudol ďalší parameter stabilizácie

Vo vyhláške k úprave odpadu pred skládkovaním pribudol ďalší parameter stabilizácie

Vyhláška č. 382/2018 Z.z. o skládkovaní odpadov prešla pripomienkovým konaním. Na čo upozorňujú odpadárske spoločnosti?

Nebezpečný odpad končil na čiernych skládkach na Orave. SIŽP sa obrátila na políciu

Nebezpečný odpad končil na čiernych skládkach na Orave. SIŽP sa obrátila na políciu

Výrobca ferozliatin OFZ podľa zistení SIŽP predal nebezpečný odpad s obsahom ťažkých kovov ďalšej firme ako certifikovaný vedľajší produkt.

Nebezpečný odpad z testovania uskladnili na Liptove, prvých 50 ton už spálili

Nebezpečný odpad z testovania uskladnili na Liptove, prvých 50 ton už spálili

Odpad z plošného testovania na COVID-19 v súčasnosti zhodnocuje jediná spaľovňa. Vojenská nemocnica hľadá ďalšie spaľovne, ktoré môžu nebezpečný odpad zlikvidovať.