NATUR-PACK

Londýn sa stane prvým mestom, kde budú jazdiť iba elektrické smetiarske vozidlá

Pribudnú aj inteligentné kontajnery. Zákazku dostala Veolia.

Londýn sa stane prvým mestom, kde budú jazdiť iba elektrické smetiarske vozidlá
Electra

Všetky smetiarske autá budú elektrické

Londýn chce byť prvým mestom v Spojenom kráľovstve, ktoré bude zabezpečovať zber odpadu v plnej miere prostredníctvom elektrických smetiarskych vozidiel. Ohľadne technológie uzavrelo mesto zmluvu s Veoliou.

Veoliu si orgány mesta zvolili vo verejnej súťaži a okrem riešenia odvozu odpadu má spoločnosť Londýnu pomôcť zaviesť aj ďalšie technologické riešenia, ktoré zvýšia úroveň správy verejných komunikácií a zlepšia služby v oblasti odpadu a recyklácie.

Inteligentné vozidlo na lítiové batérie

Elektrické smetiarske autá, ktoré spoločnosť Veolia predstaví v priebehu prvého roka platnosti zmluvy, budú mať zabudované váhy, ktoré budú digitálne zaznamenávať váhu kontajnerov v jednotlivých obytných oblastiach. To umožní mestu získať informácie o odpade a vypočítať efektivitu recyklácie.

INISOFT

Systém, ktorý Veolia zavedie, bude monitorovať všetky vozidlá a týmto spôsobom im bude prideľovať konkrétne trasy v závislosti od ich aktuálnej polohy a úrovne zaplnenia kapacity auta.

zdroj: Electra

Spoločnosti zamerané na odpadové hospodárstvo sa čoraz intenzívnejšie zaoberajú cieľom znížiť environmentálny dopad vozidiel pre zber a odvoz odpadu. Minulý rok predstavila Veolia práve v Londýne prvé čistiace vozidlo s nulovými emisiami a spoločnosť FCC Environment uviedla plne elektrické smetiarske vozidlo.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)