NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Pevnejšie kontajnery na bioodpad. Slovenský dodávateľ prináša na trh novinku

MEVA-SK predstavila spevnené kontajnery Hercules na biologický odpad.

Martin Chyla

Martin Chyla zo spoločnosti MEVA-SK | Foto: Odpady-portal.sk

Dodávateľ zariadení pre odpadové hospodárstvo, spoločnosť MEVA-SK, ktorá si vlani pripomenula 25 rokov od svojho vstupu na slovenský trh, predstavila na jarnom sneme Združenia organizácií verejných prác svoju novinku, kontajner na biologický odpad s vylepšenými vlastnosťami.

Kontajnery na bioodpad sú najmä počas vegetačnej sezóny často preplnené odpadom s vysokou vlhkosťou, čo zvyšuje nápor na nosné konštrukcie nádoby.

kontajnery na bioodpad

Rakúsky výrobca europlast, ktorý je výhradným dodávateľom pre MEVA-SK, preto vyvinul špeciálny kontajner Hercules so zvýšenou nosnosťou.

„Špecifikom tejto nádoby je jeho zvýšená nosnosť až 192 kilogramov, pričom zostáva zachovaný jeho štandardný objem 240 litrov“, uviedol Martin Chyla zo spoločnosti MEVA SK.

Kontajner sa na prvý pohľad neodlišuje od bežnej nádoby, no disponuje najmä v spodných častiach viacerými vylepšeniami, napríklad zosilneným odpružením nápravy. Na dne nádoby sa nachádza tzv. bio-mriežka.

„Zmenil sa tiež posilnený vnútorný polomer strán, čím sa zabezpečuje, aby nádoba vo vnútri nepraskala,“ vysvetlil M. Chyla.

Vo vrchnej časti je 3D odpruženie, tak aby nedochádzalo k lámaniu kontajnera.

Druhou novinkou od MEVA-SK je plastový zvon s objemom 1,5 m3, ktorý ponúkajú v cene, za ktorú sa na trhu predáva zvon menší o 200 litrov. Vyrobený je z jedného kusu formou rotačného tvárenia.

Snem Združenia organizácií verejných prác SR spolu s prezentáciou vystavovateľov sa uskutočnil v dňoch 22. – 24. mája 2019 v Novom Smokovci. Vystavovatelia prezentovali viacero noviniek, ktoré prinášajú na slovenský trh.

Firma MEVAKO spol. s r.o. Rožňava vznikla v roku 1993 ako dcérska spoločnosť firmy MEVA a.s. Roudnice nad Labem, ktorá sa zaoberá výrobou kovových nádob na odpady, kovových obalov a propán-butánových spotrebičov.

V roku 1995 firma MEVAKO výrazne rozšírila svoj sortiment v oblasti odpadového hospodárstva, celú súčasnú ponuku výrobkov nájdete vo firemnom katalógu, ktorý si môžete objednať zadarmo. Každý rok vychádza jeho nové rozšírené vydanie.


MEVA-SK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk.Mohlo by vás zaujímať

Pre obce aj domácnosti na Slovensku vznikla príručka Alchýmia odpadu

Pre obce aj domácnosti na Slovensku vznikla príručka Alchýmia odpadu

Chcete vedieť ako správne triediť odpady a ako môžete predchádzať ich vzniku? Ivana Maleš z organizácie INCIEN predstavila nový unikátny vzdelávací materiál, ktorý vám pomôže zorientovať sa.

Pozvánka na kongres: Deň odpadového hospodárstva 2019

Pozvánka na kongres: Deň odpadového hospodárstva 2019

V poradí 15. ročník medzinárodného kongresu sa uskutoční 21. novembra 2019 v Bratislave.

Väčšina z nás si svoje veci už neopravuje, hovorí Daniela Laluhová z organizácie Repairably

Väčšina z nás si svoje veci už neopravuje, hovorí Daniela Laluhová z organizácie Repairably

Festival udržateľnosti POMALO už tretí rok privíta zaujímavých hostí a prinesie aktuálne spoločenské témy.