Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Ako by mohli vyzerať koše na triedený zber? Pozrite si návrhy, ktoré uspeli v žiackej súťaži

Tvorcami najoriginálnejšieho návrhu série košov na triedený zber sa stali žiaci zo Základnej školy s materskou školou v obci Michal nad Žitavou. Za odmenu sa pozrú na triediaci linku.

koše na triedený zber

Foto: ENVI-PAK

Deti zo základných škôl a osemročných gymnázií sa na chvíľu zahrali na dizajnérov. Organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK vyhlásila na konci októbra súťaž „Navrhni sériu recyklokošov a vyhraj“, ktorej cieľom bolo vytvoriť návrhy série košov na triedený zber.

„Zapojili sa desiatky tried, ktoré nám poslali naozaj krásne a kreatívne návrhy. Vybrať ten najlepší nebolo vôbec jednoduché,“ uviedla Katarína Kretter, riaditeľka pre komunikáciu a marketing OZV ENVI - PAK.

Po náročnom rozhodovaní však porota vybrala. Zvíťazil návrh Dinokošov, ktorý vytvorili žiaci zo ZŠ s MŠ v Michale nad Žitavou.

„Tento nápad nás zaujal nielen kreativitou, ale aj svojou originalitou. Deti ho vyšperkovali do posledného detailu, dokonca premysleli aj techniku, ako odpad dostať na dno tak, aby to nebolo len obyčajné hodenie do koša. Samotné Dinokoše odpad doslova zožerú. Do takých košov na triedený zber, chce odpad hádzať naozaj každý,“ vysvetlila s úsmevom K. Kretter.

Okrem víťazného návrhu sa porota rozhodla oceniť aj ďalšie dva. Personalizované recyklokoše - Papierrecykloško, Plastyrecykloška, Sklorecykloško, Kovorecykloška, ktoré zaslali žiaci zo Základnej školy v Nižnom Hrušove a sériu Separáčikov (Plastko, Papierko a Skielko) od žiakov zo Základnej školy Komenského v Snine).

Za odmenu sa pozrú na triediacu linku

ENVI - PAK pre tvorcov najlepšieho návrhu pripravil výlet na triediacu linku. Žiaci ti tak budúc môcť rozšíriť vedomosti o tom, kde končí odpad, ktorý doma vyhodia a čo sa s ním deje. Samozrejme, sú pre nich pripravené aj ďalšie ceny, edukačné pomôcky či tri série košov na triedený zber do spoločných priestorov školy.

„Okrem toho chceme, aby sa tento ich skvelý nápad stal inšpiráciou pre celé Slovensko, a preto veríme, že sa stanú spolutvorcami edukačnej príručky, ktorú plánujeme pripraviť a na jar rozdistribuovať aj ďalším školám,“ doplnila Kretter.

ZDROJ: ENVI-PAK


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 4. - 11. 8. 2020

Monitoring odpadového hospodárstva | 4. - 11. 8. 2020

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Monitoring odpadového hospodárstva | 29. 7. - 3. 8. 2020

Monitoring odpadového hospodárstva | 29. 7. - 3. 8. 2020

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Články na Odpady-portal.sk odteraz dočítate aj bez predplatného. Spúšťame novú službu

Články na Odpady-portal.sk odteraz dočítate aj bez predplatného. Spúšťame novú službu

Ak zatiaľ nepatríte k našim predplatiteľom, môžete si zakúpiť individuálny prístup k spoplatnenému článku.