NATUR-PACK

ENVI-PAK podal ohlásenia na MŽP SR a opäť tak splnil povinnosti svojich klientov

Všetky ohlásenia obsahujú informácie o množstvách obalov a neobalových výrobkov uvedených na trh výrobcami, ktorých zastupuje ENVI - PAK.

ENVI-PAK podal ohlásenia na MŽP SR a opäť tak splnil povinnosti svojich klientov
Foto: Fotolia

Organizácia zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI-PAK opäť splnila povinnosti klientov a podala ohlásenia za vlaňajší rok na rezort životného prostredia.

"Ďakujeme všetkým partnerom – výrobcom, samosprávam, zberovým spoločnostiam a, samozrejme, aj obyvateľom našich obcí. Vďaka vám sme, rovnako ako každý rok, splnili svoju zákonnú povinnosť a v súlade s platnou legislatívou sme podali na Ministerstvo životného prostredia SR ohlásenia za rok 2019," uviedol ENVI-PAK.

"Výsledkom nášho spoločného úsilia je i to, že sa nám podarilo v roku 2019 vyzbierať viac ako 230 000 ton odpadov, čím sme významnou mierou prispeli k zlepšeniu životného prostredia na Slovensku," zhrnula spoločnosť.

Ministerstvu aj koordinačnému centru KC – OBALY, družstvo, ENVI-PAK doručil:

  • ohlásenie o obaloch uvedených na trh v Slovenskej republike a plnení miery zhodnocovania a recyklácie odpadov z obalov,
  • ohlásenie o zbere odpadov z obalov,
  • ohlásenie o neobalových výrobkoch uvedených na trh v Slovenskej republike a miere zhodnocovania a recyklácie odpadov z neobalových výrobkov.

Všetky ohlásenia obsahujú informácie o množstvách obalov a neobalových výrobkov uvedených na trh v SR výrobcami zastúpenými OZV ENVI - PAK.

V ohláseniach sú taktiež v súlade so zákonom uvedené presné množstvá zozbieraných odpadov, ako aj odpadov z obalov a tiež množstvá, ktoré boli prostredníctvom systému ENVI-PAK zhodnotené a recyklované.


Diskusia(0)