DTE 2021
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Bratislavské Staré Mesto spúšťa zber a odvoz biologicky rozložiteľného odpadu

Záujemcovia sa musia prihlásiť vopred.

bioodpad, Bratislava

Zdroj: Staré mesto

Od dnešného dňa, utorka 14. apríla, bratislavská mestská časť Staré Mesto spúšťa zber biologicky rozložiteľného odpadu –konárov zo stromov a kríkov od obyvateľov. Služba je určená len pre fyzické osoby, záujemcovia sa musia nahlásiť aspoň štyri dni vopred pred začiatkom trasy, na ktorej sa nachádza ich ulica.

Záujemcovia o odvoz sa musia prihlásiť prostredníctvom registračného formulára. Harmonogram odvozu nájdete TU.

"Upozorňujeme, že služba bude poskytovaná len vopred nahláseným záujemcom. Spätné dohlasovanie zberu odpadu z lokalít, ktoré už boli zbierané z logistických a zmluvných dôvodov nie je možné. Odpad v takýchto prípadoch nebude predmetom zberu a obyvatelia, ktorí ho takto umiestnili, budú povinní ho z verejného priestranstva odstrániť," informovala mestská časť na svojom webovom sídle.

Konáre je potrebné mať pripravené na prístupnom mieste už v pondelok ráno daného týždňa. Z dôvodu, že službu Staré mesto poskytuje bezplatne a pre celú mestskú časť, miestna radnica zaviedla množstevné obmedzenie max. 5m3 konárov na dom, to znamená. že si mestská časť vyhradzuje právo odmietnuť vykonať túto bezplatnú službu, ak bude množstvo odpadu väčšie. Z tohto dôvodu odporúčajú, aby obyvatelia susediacich domov neukladali konáre na jednu kopu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 10. - 13. 5. 2021

Monitoring odpadového hospodárstva | 10. - 13. 5. 2021

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Nový projekt mapuje udržateľné turistické aktivity na Slovensku

Nový projekt mapuje udržateľné turistické aktivity na Slovensku

Asociácia informačných centier Slovenska a česká spoločnosť Ekotema chcú česko-slovenským projektom #ObjavUdržateľnéSlovensko podporiť udržateľnosť v cestovnom ruchu.

Budaj a Sulík spoločne navštívili spaľovne rádioaktívneho odpadu

Budaj a Sulík spoločne navštívili spaľovne rádioaktívneho odpadu

Ministri sa zaujímali aj o nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom.