NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Bratislavské Staré Mesto spúšťa zber a odvoz biologicky rozložiteľného odpadu

Záujemcovia sa musia prihlásiť vopred.

bioodpad, Bratislava

Zdroj: Staré mesto

Od dnešného dňa, utorka 14. apríla, bratislavská mestská časť Staré Mesto spúšťa zber biologicky rozložiteľného odpadu –konárov zo stromov a kríkov od obyvateľov. Služba je určená len pre fyzické osoby, záujemcovia sa musia nahlásiť aspoň štyri dni vopred pred začiatkom trasy, na ktorej sa nachádza ich ulica.

Záujemcovia o odvoz sa musia prihlásiť prostredníctvom registračného formulára. Harmonogram odvozu nájdete TU.

"Upozorňujeme, že služba bude poskytovaná len vopred nahláseným záujemcom. Spätné dohlasovanie zberu odpadu z lokalít, ktoré už boli zbierané z logistických a zmluvných dôvodov nie je možné. Odpad v takýchto prípadoch nebude predmetom zberu a obyvatelia, ktorí ho takto umiestnili, budú povinní ho z verejného priestranstva odstrániť," informovala mestská časť na svojom webovom sídle.

Konáre je potrebné mať pripravené na prístupnom mieste už v pondelok ráno daného týždňa. Z dôvodu, že službu Staré mesto poskytuje bezplatne a pre celú mestskú časť, miestna radnica zaviedla množstevné obmedzenie max. 5m3 konárov na dom, to znamená. že si mestská časť vyhradzuje právo odmietnuť vykonať túto bezplatnú službu, ak bude množstvo odpadu väčšie. Z tohto dôvodu odporúčajú, aby obyvatelia susediacich domov neukladali konáre na jednu kopu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

U nášho suseda vybudujú novú linku na energetické využitie odpadu. Projekt prešiel procesom EIA

U nášho suseda vybudujú novú linku na energetické využitie odpadu. Projekt prešiel procesom EIA

Z energetického hľadiska má ísť o najmodernejšiu linku v krajine.

Kam odovzdať nebezpečný odpad z testovania na COVID? Štát narýchlo mení pravidlá

Kam odovzdať nebezpečný odpad z testovania na COVID? Štát narýchlo mení pravidlá

Ministerstvo bude poverovať zariadenia na zhodnocovanie odpadov, aby spracovali nebezpečný odpad z testovania aj nad rámec platného povolenia.

Bioplynovú stanicu v Liptovskom Mikuláši zastavilo rozhonutie mesta

Bioplynovú stanicu v Liptovskom Mikuláši zastavilo rozhonutie mesta

Zariadenie na spracovanie odpadu najmä z priemyselnej sféry v objeme takmer 20 000 ton ročne by malo vyrásť iba 400 metrov od obytnej zóny.