NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

OLO pripravuje pilotné reuse centrum a kompostáreň na bioodpad v Bratislave

Mestská zberová spoločnosť si stanovila ciele pre rok 2020. Počíta s ďalším nárastom nákladov na zber aj kvôli zavedeniu triedenia v rodinných domoch.

OLO pripravuje pilotné reuse centrum a kompostáreň na bioodpad v Bratislave

Foto: OLO

Bratislavský magistrát schválil v decembri minulého roku výkonnostné kritériá pre podniky, v ktorých má výraznú majetkovú účasť. Jednou z nich je aj spoločnosť zabezpečujúca odvoz a likvidáciu odpadu OLO.

Výkonnostné indikátory vychádzajú z požiadavky “zabezpečenia kvalitných a dostupných služieb v oblasti odvozu a likvidácie odpadu, s dôrazom na plnenie zelených plánov mesta, a to pri efektívnom hospodárení podniku.” Indikátory sú rozdelené do štyroch kategórií, pričom každý má inú váhu: hospodárenie podniku (26 %), životné prostredie (26 %), spokojnosť zákazníkov (16 %), strategické projekty (32 %).

K najdôležitejším ukazovateľom pre tento rok patria náklady na zber odpadu. Tu si mesto stanovilo cieľ dosiahnuť maximálne 67 eur za tonu zozbieraného komunálneho odpadu. Mesto tak fakticky počíta s ďalším rastom nákladov. Tieto predstavovali v roku 2017 54 eur, v roku 2018 už 64 eur.

“Náklady na zber kontinuálne rastú kvôli zberu nových druhov odpadu (biologicky rozložiteľný odpad), zvyšovanie triedenia a implementáciu ďalších zelených riešení. V roku 2020 spôsobí rast nákladov najmä zavedenie triedeného zberu pre individuálnu bytovú výstavbu (očakávaný vrecový zber spustený 1.4. 2020) a zvýšenie platov zamestnancov,” uvádza bratislavský magistrát v schválenom uznesení.

Radovan Kazda, kandidát č. 20, Strana SaS

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Londýn má prvú „nízkoplastovú“ zónu

Londýn má prvú „nízkoplastovú“ zónu

Na severe Londýna v štvrti Islington otvorili úplne prvú „Low Plastic Zone“, teda oblasť, v ktorej sa viac ako trom štvrtinám podnikov úspešne podarilo obmedziť používanie jednorazových plastov. Ďalšie štvrte by sa mali čoskoro pridať.

Skládky za humnom. Komentár analytika IEP o nelegálnych skládkach

Skládky za humnom. Komentár analytika IEP o nelegálnych skládkach

Na Slovensku existujú tisíce nelegálnych a 111 legálne prevádzkovaných skládok. Riziká skládkovania na ľudské zdravie sa môžu prejaviť najmä pri dlhodobom pobyte v ich blízkosti.

Ďalšie centrum na spracovanie odpadu má vzniknúť v trnavskom okrese

Ďalšie centrum na spracovanie odpadu má vzniknúť v trnavskom okrese

Centrum cirkulárnej ekonomiky inšpirované škandinávskym modelom má vyriešiť problém so skládkovaním odpadu v Trnave a okolí.