NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

OLO pripravuje pilotné reuse centrum a kompostáreň na bioodpad v Bratislave

Mestská zberová spoločnosť si stanovila ciele pre rok 2020. Počíta s ďalším nárastom nákladov na zber aj kvôli zavedeniu triedenia v rodinných domoch.

OLO pripravuje pilotné reuse centrum a kompostáreň na bioodpad v Bratislave

Foto: OLO

Bratislavský magistrát schválil v decembri minulého roku výkonnostné kritériá pre podniky, v ktorých má výraznú majetkovú účasť. Jednou z nich je aj spoločnosť zabezpečujúca odvoz a likvidáciu odpadu OLO.

Výkonnostné indikátory vychádzajú z požiadavky “zabezpečenia kvalitných a dostupných služieb v oblasti odvozu a likvidácie odpadu, s dôrazom na plnenie zelených plánov mesta, a to pri efektívnom hospodárení podniku.” Indikátory sú rozdelené do štyroch kategórií, pričom každý má inú váhu: hospodárenie podniku (26 %), životné prostredie (26 %), spokojnosť zákazníkov (16 %), strategické projekty (32 %).

K najdôležitejším ukazovateľom pre tento rok patria náklady na zber odpadu. Tu si mesto stanovilo cieľ dosiahnuť maximálne 67 eur za tonu zozbieraného komunálneho odpadu. Mesto tak fakticky počíta s ďalším rastom nákladov. Tieto predstavovali v roku 2017 54 eur, v roku 2018 už 64 eur.

“Náklady na zber kontinuálne rastú kvôli zberu nových druhov odpadu (biologicky rozložiteľný odpad), zvyšovanie triedenia a implementáciu ďalších zelených riešení. V roku 2020 spôsobí rast nákladov najmä zavedenie triedeného zberu pre individuálnu bytovú výstavbu (očakávaný vrecový zber spustený 1.4. 2020) a zvýšenie platov zamestnancov,” uvádza bratislavský magistrát v schválenom uznesení.

MIM Esona 1

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zákaz vývozu druhotných surovín z EÚ? Zničíte nás, tvrdia recyklátori

Zákaz vývozu druhotných surovín z EÚ? Zničíte nás, tvrdia recyklátori

Recyklátori podporujú sprísnenie vývozu nespracovaného odpadu mimo EÚ. Apelujú na rozlišovanie medzi odpadom a druhotnou surovinou.

ZMOS: Povoľovacie procesy zneužívajú a blokujú rôzne združenia, máme riešenie

ZMOS: Povoľovacie procesy zneužívajú a blokujú rôzne združenia, máme riešenie

Združenie miest a obcí predstavilo analýzu hlavných priorít, na ktoré by sa malo zamerať odpadové hospodárstvo na Slovensku, ako aj niekoľko odporúčaní.

Nová metóda od Honeywellu premieňa plastový odpad na kvalitné ropné produkty

Nová metóda od Honeywellu premieňa plastový odpad na kvalitné ropné produkty

Spoločnosť predstavuje postup, ktorý dokáže opätovne využiť aj doteraz nerecyklovateľné plasty. Mohol by výrazne znížiť emisie CO2 aj dopyt po fosílnych palivách na trhu s plastmi.