NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

V Prešovskom kraji má pribudnúť nová zberňa železa a farebných kovov

V novej prevádzke budú odpad vykupovať, zhromažďovať, triediť, ručne demontovať, deliť na menšie kusy a následne odovzdávať zmluvnému odberateľovi.

kovy

Foto: Fotolia

V blízkosti obce Chminianska Nová Ves v okrese Prešov má v lokalite niekdajšieho zariadenia na zber odpadov vzniknúť nová prevádzka. Zberňa železa a farebných kovov bude nakladať s železom, oceľou, hliníkom, meďou, bronzom a mosadzou.

Vyplýva to zo zámere zverejneného na Informačnom portáli rezortu MŽP SR. Navrhovateľom zámeru je Andrej Novotný – anno. Celý materiál si môžete stiahnuť pomocou odkazu v závere článku.

Prečítajte si tiež

• Zberné dvory v Prešove

Odpad budú triediť a demontovať

Nová zberňa odpadov má vzniknúť pri štátnej ceste č. I/18 Prešov – Levoča, približne 500 m od vjazdu na diaľnicu. Zariadenie na zber odpadov bolo v lokalite navrhovanej činnosti prevádzkované do roku 2012. Odvtedy bolo zariadenie na zber odpadov uzavreté.

Na zber odpadov sa bude využívať jestvujúca budova a areál vo vlastníctve navrhovateľa. Pri hlavnej vstupnej bráne, ktorá je určená pre väčšie vozidlá, bude umiestnená váha na váženie väčších hmotnosti typu MORA S30t/U18. Menšia váha je typu Tonava, ktorá váži do hmotnosti 1 000 kg.

„Nakladanie s odpadmi v prevádzke navrhovanej činnosti bude spočívať vo výkupe, zhromažďovaní, triedení, ručnej demontáže, delení na menšie kusy a odovzdanie zmluvnému odberateľovi. Odber odpadov je a bude zmluvne zabezpečený v zmysle rámcových zmlúv s odberateľmi,“ píše sa v zámere.

 
 

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

OZV ENVI - PAK opäť ocenili značkou kvality Superbrands

OZV ENVI - PAK opäť ocenili značkou kvality Superbrands

Prestížnu cenu Business Superbrands Slovakia udeľujú už viac ako desaťročie.

Čo priniesol prvý slovenský Circular Summit

Čo priniesol prvý slovenský Circular Summit

Záujem o cirkulárnu ekonomiku na Slovensku je ohromný. Dôkazom je viac, ako 400 prihlásených na prvý Circular Summit, ktorý sa konal 15. 2. 2024 v Bratislave.

Monitoring odpadového hospodárstva | 26. - 29. 2. 2024

Monitoring odpadového hospodárstva | 26. - 29. 2. 2024

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.