DTE 2021
REDOX
MARIUS PEDERSEN

„Pojedači odpadov“ pomáhajú deťom, rodičom aj učiteľom správne naložiť s odpadmi

Autorka tabletovej hry Garbage Gobblers Táňa Zacharovská v spolupráci s OZV NATUR-PACK zverejnila nový vzdelávací portál o odpadoch.

„Pojedači odpadov“ pomáhajú deťom, rodičom aj učiteľom správne naložiť s odpadmi

Foto: Pixabay

Garbage Gobblers je neziskový vzdelávací projekt art direktorky, grafičky a hernej dizajnérky Táni Zacharovskej, pomenovaný podľa rovnomennej tabletovej hry Garbage Gobblers (Pojedači odpadov).

Vzdelávací portál www.garbagegobblers.sk nadväzuje na posolstvo hry o záchrane planéty, škodlivosti odpadov a ich recyklácii.

Pri príležitosti spustenia portálu bolo na YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti zverejnené úvodné predstavujúce video k tomuto portálu. Predstavila ho jeho samotná autorka:

Cieľom portálu je netradičnou a hravou formou zvyšovať povedomie detí i dospelých o odpadoch, o predchádzaní ich vzniku, o ich správnom triedení ako aj o ich recyklácii.

Portál je určený pre deti, učiteľov i pedagógov. Obsahuje množstvo informácií a pomôcok na stiahnutie, ktoré môžu byť práve v období online vyučovania výborným spestrením bežnej výuky.

V týchto dňoch naň nadviazal videonávod (tutoriál) určený pre učiteľov, ktorý by im mal pomôcť v prvotnom zorientovaní sa:

Téma ekológie a zodpovedného prístupu k životnému prostrediu je deťom často podávaná ako súbor poučiek, zložitých termínov, zákazov a príkazov. O to viac to platí pre oblasť triedenia odpadov a ich recyklácie.

Hra Garbage Gobblers je pokusom využiť vzdelávací potenciál hier a nájsť hravú a zábavnú formu, ako podať tému odpadov, ich triedenia a redukcie prostredníctvom interaktívneho virtuálneho zážitku.

Jej zámerom je nielen pomôcť deťom pochopiť, ako odpady škodia prírode a aké vieme recyklovať, ale mala by ich aj motivovať a dať im pocit, že osud planéty je aj v ich rukách a že na ich snahe záleží.

Viac infomácií o projekte nájdete na: http://garbagegobblers.sk/o-projekte/index.html


NATUR-PACK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk


Mohlo by vás zaujímať

Severná Kórea chce viac recyklovať. Ľudia musia triediť, aj keď odpad netvoria

Severná Kórea chce viac recyklovať. Ľudia musia triediť, aj keď odpad netvoria

Cieľom recyklácie v komunistickej krajine nie sú environmentálne obavy, ale snaha o dosiahnutie surovinovej sebestačnosti.

Aktualizované: Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2021

Aktualizované: Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2021

Organizátor EKOS Plus pozýva na deviaty ročník odpadárskej konferencie, ktorá sa bude konať 17. a 18. júna v Žiline.

Monitoring odpadového hospodárstva | 9. - 16. 6. 2021

Monitoring odpadového hospodárstva | 9. - 16. 6. 2021

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.