„Pojedači odpadov“ pomáhajú deťom, rodičom aj učiteľom správne naložiť s odpadmi | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

„Pojedači odpadov“ pomáhajú deťom, rodičom aj učiteľom správne naložiť s odpadmi

Autorka tabletovej hry Garbage Gobblers Táňa Zacharovská v spolupráci s OZV NATUR-PACK zverejnila nový vzdelávací portál o odpadoch.

„Pojedači odpadov“ pomáhajú deťom, rodičom aj učiteľom správne naložiť s odpadmi

Foto: Pixabay

Garbage Gobblers je neziskový vzdelávací projekt art direktorky, grafičky a hernej dizajnérky Táni Zacharovskej, pomenovaný podľa rovnomennej tabletovej hry Garbage Gobblers (Pojedači odpadov).

Vzdelávací portál www.garbagegobblers.sk nadväzuje na posolstvo hry o záchrane planéty, škodlivosti odpadov a ich recyklácii.

Pri príležitosti spustenia portálu bolo na YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti zverejnené úvodné predstavujúce video k tomuto portálu. Predstavila ho jeho samotná autorka:

Cieľom portálu je netradičnou a hravou formou zvyšovať povedomie detí i dospelých o odpadoch, o predchádzaní ich vzniku, o ich správnom triedení ako aj o ich recyklácii.

Portál je určený pre deti, učiteľov i pedagógov. Obsahuje množstvo informácií a pomôcok na stiahnutie, ktoré môžu byť práve v období online vyučovania výborným spestrením bežnej výuky.

V týchto dňoch naň nadviazal videonávod (tutoriál) určený pre učiteľov, ktorý by im mal pomôcť v prvotnom zorientovaní sa:

Téma ekológie a zodpovedného prístupu k životnému prostrediu je deťom často podávaná ako súbor poučiek, zložitých termínov, zákazov a príkazov. O to viac to platí pre oblasť triedenia odpadov a ich recyklácie.

Hra Garbage Gobblers je pokusom využiť vzdelávací potenciál hier a nájsť hravú a zábavnú formu, ako podať tému odpadov, ich triedenia a redukcie prostredníctvom interaktívneho virtuálneho zážitku.

Jej zámerom je nielen pomôcť deťom pochopiť, ako odpady škodia prírode a aké vieme recyklovať, ale mala by ich aj motivovať a dať im pocit, že osud planéty je aj v ich rukách a že na ich snahe záleží.

Viac infomácií o projekte nájdete na: http://garbagegobblers.sk/o-projekte/index.html


NATUR-PACK je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk


Mohlo by vás zaujímať

Ako predkladať údaje k monitorovaniu projektu pre Environmentálny fond? Tu sú inštrukcie

Ako predkladať údaje k monitorovaniu projektu pre Environmentálny fond? Tu sú inštrukcie

Príjemcovia dotácií musia fondu poskytovať písomné monitorovacie správy.

OMV spustí recyklačnú linku na plastový odpad

OMV spustí recyklačnú linku na plastový odpad

Skúšobné zariadenie vo Schwechate spracuje 16-tisíc ton plastových obalov ročne.

Monitoring odpadového hospodárstva | 12. - 17. 1. 2022

Monitoring odpadového hospodárstva | 12. - 17. 1. 2022

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.