NATUR-PACK

Viac videokonferencií aj práce z domu. Ministerstvo chce po koronakríze fungovať inak

Rezort životného prostredia sa vracia do štandardného režimu práce, skúsenosti z obdobia karantény však chce využiť a zefektívniť tak svoje fungovanie.

Viac videokonferencií aj práce z domu. Ministerstvo chce po koronakríze fungovať inak
Foto: Odpady-portal.sk

Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR) od včerajška, 11. mája, opäť pracuje v štandardnom režime. Skúsenosti z obdobia COVID 19 chce ale využívať aj naďalej.

 „Porady s vedúcimi pracovníkmi, najmä z pracovísk mimo Bratislavy, budú prebiehať cez videokonferencie, čim ušetríme v rozpočte na cestovné náklady ako aj čas vedúcich pracovníkov inštitúcií,“ uviedlo ministerstvo

Minister životného prostredia Ján Budaj pripraví nové schémy pracovného času, v rámci ktorých plánuje zaviesť pravidelný jednodňový „home office“ počas týždňa na všetky pracoviská, pri ktorých bude práca z domu možná.

Minister verí, že aj iné rezorty a pracoviská štátnej správy by mohli využiť skúsenosti z krízového režimu COVID 19, zvýšiť podiel digitálnych foriem komunikácie a dištančných foriem pracovných výkonov, ktoré zrušia mobilitu a prispejú k efektívnosti úradov.

Pomôcť má aj audit

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)