NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Podporu z Modernizačného fondu žiada 30 firiem. Ich zámery posúdi medzirezortná komisia

Podnikom na Slovensku by mal Modernizačný fond počas 10 rokov rozdeliť okolo 1,3 miliardy eur. Podporu môžu získať aj investície v odpadovom hospodárstve.

Ministerstvo životného prostredia

Ilustračné foto: Odpady-portal.sk

  • Aktuality |  12.10.2020 |  Radovan Potočár

O podporu zo vznikajúceho Modernizačného fondu sa uchádza 30 slovenských firiem so 130 projektmi. Návrhy podnikov má teraz vyhodnotiť medzirezortná komisia zložená zo zástupcov Ministerstva životného prostredia (MŽP SR) a Ministerstva hospodárstva SR (MH SR).

Prvou úlohou Komisie pre Modernizačný fond bude príprava a prehľad investícií, ktoré Slovensko zamýšľa predložiť v dvoch nasledujúcich rokoch. Predbežný zoznam projektov komisia odošle na schválenie Európskej investičnej banke a Investičnému výboru, ktorí budú rozhodovať o podpore, do 30. novembra 2020.

Modernizačný fond, ktorý bude financovaný výnosmi z emisných kvót, má rozdeľovať dotácie od budúceho roka. Energetické a priemyselné podniky na Slovensku by z neho mali v priebehu 10 rokov získať okolo 1,3 miliardy eur.

Podľa pravidiel fungovania fondu bude možné podporu prideľovať na jednotlivé projekty, ale aj prostredníctvom viacročných schém. Rezort životného prostredia takýto viacročný dotačný program v súčasnosti už pripravuje.

Téme sa podrobnejšie venujeme na Energie-portal.sk.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

OLO spúšťa od pondelka službu OLO Taxi

OLO spúšťa od pondelka službu OLO Taxi

Od pondelka 12. 4. 2021 si môžu Bratislavčania opätovne objednať OLO Taxi na odvoz objemného odpadu.

Diskutujte o odpadoch s nami. Staňte sa členom exkluzívnej skupiny

Diskutujte o odpadoch s nami. Staňte sa členom exkluzívnej skupiny

Skupina Fórum Odpady-portal.sk je určená pre našich predplatiteľov, ako aj ďalších profesionálov.

Pozvánka na webinár: Zber a výkup elektroodpadu

Pozvánka na webinár: Zber a výkup elektroodpadu

Organizátor ASNDS a partner podujatia INISOFT pozývajú na on-line diskusiu na tému "Povinnosti a možnosti zberu a výkupu".