NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

OLO si vrecový zber v Bratislave pochvaľuje, vytriedené odpady sú čistejšie

Vrecový zber triedeného odpadu z rodinných domov v Bratislave zaviedli počas leta.

vrecový zber

Foto: OLO Facebook

Vrecový zber triedeného odpadu prináša menej znečistenú surovinu aj čistejšie verejné priestory. Na základe prvých skúseností z nového systému zberu to tvrdí bratislavská mestská spoločnosť OLO a.s., ktorá v hlavnom meste zabezpečuje zber, odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu.

"Tento nový systém zberu z rodinných domov sme v Bratislave vo vybraných mestských častiach zaviedli počas leta. Dáta zo zberov usilovne vyhodnocujeme a priebežne tak budeme systém vylepšovať," uviedla spoločnosť.

Vrecový zber sa týka rodinných domov v mestských častiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka a Vajnory. Na Odpady-portal.sk sme o novom systéme triedeného zberu odpadu z rodinných domov v Bratislave podrobnejšie informovali už v máji.

Harmonogram vrecového zberu je zverejnený na webe hlavného mesta.

Prečo zaviedli vrecový zber?

Množstvo odpadu v Bratislave každoročne pribúda. Na zberných hniezdach sa odpad podľa mestského podniku hromadil a vytriedené suroviny boli znečistené a veľmi často nesprávne roztriedené.

"Cieľom nového spôsobu zberu papiera a plastu je dosiahnuť zvýšenú mieru triedenia a čistejšie verejné priestranstvá a životné prostredie," vysvetľuje OLO.

Spoločnosť sa pritom odvoláva na skúsenosti z iných krajín a miest, ktoré ukazujú, že vrecový zber triedeného odpadu je efektívnejší a prináša surovinu podstatne čistejšiu a vhodnejšiu na následnú recykláciu. Systém sa tak zároveň stáva motivujúcejší aj pre spotrebiteľov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Kežmarok bude mať novú kompostáreň

Kežmarok bude mať novú kompostáreň

Kežmarská kompostáreň bude mať kapacitu na spracovanie 4 000 ton odpadu ročne. Kuchynský odpad by z toho mal tvoriť jednu štvrtinu.

Sensoneo získalo miliónovú investíciu na podporu svojej expanzie

Sensoneo získalo miliónovú investíciu na podporu svojej expanzie

Spoločnosť poskytujúca podnikové riešenia pre smart manažment odpadov získala investíciu vo výške 2 milióny eur z Fondu Európskej rady pre inovácie a fondu Venture to Future.

Žiar nad Hronom plánuje zhodnocovať cigaretové ohorky, stanú sa druhotnou surovinou

Žiar nad Hronom plánuje zhodnocovať cigaretové ohorky, stanú sa druhotnou surovinou

Má ísť o pilotný zber.