NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

OLO si vrecový zber v Bratislave pochvaľuje, vytriedené odpady sú čistejšie

Vrecový zber triedeného odpadu z rodinných domov v Bratislave zaviedli počas leta.

vrecový zber

Foto: OLO Facebook

Vrecový zber triedeného odpadu prináša menej znečistenú surovinu aj čistejšie verejné priestory. Na základe prvých skúseností z nového systému zberu to tvrdí bratislavská mestská spoločnosť OLO a.s., ktorá v hlavnom meste zabezpečuje zber, odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu.

"Tento nový systém zberu z rodinných domov sme v Bratislave vo vybraných mestských častiach zaviedli počas leta. Dáta zo zberov usilovne vyhodnocujeme a priebežne tak budeme systém vylepšovať," uviedla spoločnosť.

Vrecový zber sa týka rodinných domov v mestských častiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka a Vajnory. Na Odpady-portal.sk sme o novom systéme triedeného zberu odpadu z rodinných domov v Bratislave podrobnejšie informovali už v máji.

Harmonogram vrecového zberu je zverejnený na webe hlavného mesta.

Prečo zaviedli vrecový zber?

Množstvo odpadu v Bratislave každoročne pribúda. Na zberných hniezdach sa odpad podľa mestského podniku hromadil a vytriedené suroviny boli znečistené a veľmi často nesprávne roztriedené.

"Cieľom nového spôsobu zberu papiera a plastu je dosiahnuť zvýšenú mieru triedenia a čistejšie verejné priestranstvá a životné prostredie," vysvetľuje OLO.

Spoločnosť sa pritom odvoláva na skúsenosti z iných krajín a miest, ktoré ukazujú, že vrecový zber triedeného odpadu je efektívnejší a prináša surovinu podstatne čistejšiu a vhodnejšiu na následnú recykláciu. Systém sa tak zároveň stáva motivujúcejší aj pre spotrebiteľov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zníženie potravinového odpadu: opatrenia EÚ

Zníženie potravinového odpadu: opatrenia EÚ

Európsky parlament sumarizuje svoje aktivity pre obmedzovanie vzniku potravinového odpadu.

Monitoring odpadového hospodárstva | 11. - 17. 4. 2024

Monitoring odpadového hospodárstva | 11. - 17. 4. 2024

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Novela zákona o EIA prešla v parlamente prvým čítaním

Novela zákona o EIA prešla v parlamente prvým čítaním

Envirorezort pôvodne navrhoval, aby novela nadobudla účinnosť už od mája. Termín posunuli.