Eversheds Sutherland
REDOX
MARIUS PEDERSEN

OLO si vrecový zber v Bratislave pochvaľuje, vytriedené odpady sú čistejšie

Vrecový zber triedeného odpadu z rodinných domov v Bratislave zaviedli počas leta.

vrecový zber

Foto: OLO Facebook

Vrecový zber triedeného odpadu prináša menej znečistenú surovinu aj čistejšie verejné priestory. Na základe prvých skúseností z nového systému zberu to tvrdí bratislavská mestská spoločnosť OLO a.s., ktorá v hlavnom meste zabezpečuje zber, odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu.

"Tento nový systém zberu z rodinných domov sme v Bratislave vo vybraných mestských častiach zaviedli počas leta. Dáta zo zberov usilovne vyhodnocujeme a priebežne tak budeme systém vylepšovať," uviedla spoločnosť.

Vrecový zber sa týka rodinných domov v mestských častiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka a Vajnory. Na Odpady-portal.sk sme o novom systéme triedeného zberu odpadu z rodinných domov v Bratislave podrobnejšie informovali už v máji.

Harmonogram vrecového zberu je zverejnený na webe hlavného mesta.

Prečo zaviedli vrecový zber?

Množstvo odpadu v Bratislave každoročne pribúda. Na zberných hniezdach sa odpad podľa mestského podniku hromadil a vytriedené suroviny boli znečistené a veľmi často nesprávne roztriedené.

"Cieľom nového spôsobu zberu papiera a plastu je dosiahnuť zvýšenú mieru triedenia a čistejšie verejné priestranstvá a životné prostredie," vysvetľuje OLO.

Spoločnosť sa pritom odvoláva na skúsenosti z iných krajín a miest, ktoré ukazujú, že vrecový zber triedeného odpadu je efektívnejší a prináša surovinu podstatne čistejšiu a vhodnejšiu na následnú recykláciu. Systém sa tak zároveň stáva motivujúcejší aj pre spotrebiteľov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

MŽP vydalo usmernenie pre obce, ktoré dostanú výpovede od zmluvných OZV

MŽP vydalo usmernenie pre obce, ktoré dostanú výpovede od zmluvných OZV

Ak OZV vypovie zmluvu s obcou, podľa novelizovaného zákona musí zabezpečovať triedený zber v obci, kým samospráva neuzavrie novú zmluvu s inou OZV.

Zariadenia na spracovanie bioodpadu nie sú všade

Zariadenia na spracovanie bioodpadu nie sú všade

Dajú sa však efektívne dobudovať, prispeje aj štát.

Za sprievodu ozbrojených zložiek z Mochoviec prepravili vyhoreté jadrové palivo

Za sprievodu ozbrojených zložiek z Mochoviec prepravili vyhoreté jadrové palivo

Transport 150 palivových článkov vyhoretého jadrového paliva realizovali po železnici.