OLO si vrecový zber v Bratislave pochvaľuje, vytriedené odpady sú čistejšie | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

OLO si vrecový zber v Bratislave pochvaľuje, vytriedené odpady sú čistejšie

Vrecový zber triedeného odpadu z rodinných domov v Bratislave zaviedli počas leta.

vrecový zber

Foto: OLO Facebook

Vrecový zber triedeného odpadu prináša menej znečistenú surovinu aj čistejšie verejné priestory. Na základe prvých skúseností z nového systému zberu to tvrdí bratislavská mestská spoločnosť OLO a.s., ktorá v hlavnom meste zabezpečuje zber, odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu.

"Tento nový systém zberu z rodinných domov sme v Bratislave vo vybraných mestských častiach zaviedli počas leta. Dáta zo zberov usilovne vyhodnocujeme a priebežne tak budeme systém vylepšovať," uviedla spoločnosť.

Vrecový zber sa týka rodinných domov v mestských častiach Podunajské Biskupice, Vrakuňa, Staré Mesto, Devín, Devínska Nová Ves, Petržalka a Vajnory. Na Odpady-portal.sk sme o novom systéme triedeného zberu odpadu z rodinných domov v Bratislave podrobnejšie informovali už v máji.

Harmonogram vrecového zberu je zverejnený na webe hlavného mesta.

Prečo zaviedli vrecový zber?

Množstvo odpadu v Bratislave každoročne pribúda. Na zberných hniezdach sa odpad podľa mestského podniku hromadil a vytriedené suroviny boli znečistené a veľmi často nesprávne roztriedené.

"Cieľom nového spôsobu zberu papiera a plastu je dosiahnuť zvýšenú mieru triedenia a čistejšie verejné priestranstvá a životné prostredie," vysvetľuje OLO.

Spoločnosť sa pritom odvoláva na skúsenosti z iných krajín a miest, ktoré ukazujú, že vrecový zber triedeného odpadu je efektívnejší a prináša surovinu podstatne čistejšiu a vhodnejšiu na následnú recykláciu. Systém sa tak zároveň stáva motivujúcejší aj pre spotrebiteľov.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 28. 9. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 28. 9. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

ZOP: Nestačí upratať po Budajovi, odpady sa musia začať riešiť koncepčne

ZOP: Nestačí upratať po Budajovi, odpady sa musia začať riešiť koncepčne

Pre nekompetentnosť politických nominantov v kresle ministra chýba elementárna technická infraštruktúra pre odpady, tvrdí Ján Chovanec zo Zväzu odpadového priemyslu.

Potraviny s blížiacim sa dátumom spotreby by mali byť lacnejšie. Profituje predajca aj spotrebiteľ, vyplýva z analýzy

Potraviny s blížiacim sa dátumom spotreby by mali byť lacnejšie. Profituje predajca aj spotrebiteľ, vyplýva z analýzy

Podľa amerického vedca je najvýhodnejšou metódou predchádzania vzniku potravinového odpadu takzvaná dynamická cenotvorba.