Vzdelávací portál Garbage Gobblers vyhral cenu Zlatý mravec 2020 | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Vzdelávací portál Garbage Gobblers vyhral cenu Zlatý mravec 2020

Vzdelávacia hra Garbage Gobblers deti nenásilnou formou učí ako správne triediť odpad.

Garbage Gobblers

Vzdelávací portál a hra Garbage Gobblers (Pojedači odpadkov) zvíťazili v kategórii Environmentálna výchova v súťaži o cenu Zlatý mravec 2020, ktorá je súčasťou najväčšieho odpadárskeho podujatia - Deň odpadového hospodárstva.

Odborné poradenstvo pri tvorbe hry autorke projektu Táni Zacharovskej poskytla spoločnosť NATUR-PACK. Na Odpady-portal.sk sme o prvom úspechu Garbage Gobblers informovali už pred dvomi rokmi.

"Naša aktivita a spolupráca na tomto portáli sa však nekonči, práve naopak, začína a chystáme krásne aktivity pre školy a pedagógov, ktorých chceme movitovať, aby prostredníctvom tohto portálu zvyšovali povedomie detí o zodpovednom prístupe k životnému prostrediu na príklade odpadov," uviedla OZV NATUR-PACK.

O hre Garbage Gobblers, zážitkovom programe k hre a samotnom vzdelávacom portáli sa môžete dozvedieť viac v piatich reportážach o Garbage Gobblers na YouTube kanáli NATUR-PACK verejnosti.

V rámci tohtoročnej súťaže o cenu Zlatého mravca získal čestné uznanie aj ďalší zaujímavý projekt so silným posolstvom - projekt PET KAJAK. Aj o ňom sa môžete dozvedieť viac v reportážnej sérii OZV NATUR-PACK.

"Jeho autorovi Tomášovi Ščepkovi gratulujeme a tešíme sa na spoluprácu pri ďalších projektoch, ktorých cieľom je upozorňovať na niektorý z pálčivých problémov z oblasti životného prostredia," uzavrel NATUR-PACK.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 28. 9. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 25. - 28. 9. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

ZOP: Nestačí upratať po Budajovi, odpady sa musia začať riešiť koncepčne

ZOP: Nestačí upratať po Budajovi, odpady sa musia začať riešiť koncepčne

Pre nekompetentnosť politických nominantov v kresle ministra chýba elementárna technická infraštruktúra pre odpady, tvrdí Ján Chovanec zo Zväzu odpadového priemyslu.

Potraviny s blížiacim sa dátumom spotreby by mali byť lacnejšie. Profituje predajca aj spotrebiteľ, vyplýva z analýzy

Potraviny s blížiacim sa dátumom spotreby by mali byť lacnejšie. Profituje predajca aj spotrebiteľ, vyplýva z analýzy

Podľa amerického vedca je najvýhodnejšou metódou predchádzania vzniku potravinového odpadu takzvaná dynamická cenotvorba.